EMEP, “TEMMUZ’DA YAŞANABİLİR ZAM, VERGİDE ADALET”

Temmuz ayında işçi ve emekçilere, emeklilere yaşanabilir bir ücret zammının yapılmasının zorunlu olduğunu söyleyen Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “Tasarruf emekçilerin mağduriyetini ve yoksulluğunu kalıcılaştırıyor. Temmuz ayında..

EMEP, “TEMMUZ’DA YAŞANABİLİR ZAM, VERGİDE ADALET”
Son Güncelleme: Whatsapp
Temmuz ayında işçi ve emekçilere, emeklilere yaşanabilir bir ücret zammının yapılmasının zorunlu olduğunu söyleyen Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “Tasarruf emekçilerin mağduriyetini ve yoksulluğunu kalıcılaştırıyor. Temmuz ayında yaşanabilir bir ücret için zam zorunlu.” dedi.
COŞKUN ÖZBUCAK
Temmuz ayı gelmeden taleplerin dillendirilmesi için mahallelerde bildiri dağıtımı yaptıklarını belirten Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, bildiri dağıtımı öncesi yaptığı açıklamada, “Yoksulluğa ve açlığa mahkum edilen işçi, emekçi, emeklilerin temmuz maaş artışları yaşanabilir seviyeye çıkarılmalı. Tasarruf emekçilerin emeklerinin haklarının gasp edilmesiyle yapılamaz. Sermayeye olanak tanımaktan vaz geçin. Kazanca göre vergi alınması yanında servet vergisi de alınmalı.  Holdinglerin, şirketlerin vergi borçlarını silmekten vaz geçin.” dedi.
Servet vergisi alınmalı
Kaya açıklamasını sürdürerek, “İktidar tasarrufu saray harcamalarında yapsın. İşçi ve emekçilerin, emeklilerin, üretici köylülerin yoksullaştırılmasına son vermeli. İşçi ve emekçileri sesleniyoruz, temmuz maaş artışının yoksulluk seviyesinin üzerinde olması için birlikteliğimizi büyütelim, mücadele edelim. Sessiz kalmayalım. Emek Partisi olarak işçi ve emekçilerin, emeklilerin, üretici köylünün hakları için mücadelemiz devam edecek. Temmuz maaşının yaşanabilir seviye olması, servet vergisi alınması için bildiri dağıtarak mücadele çağrısı yapıyoruz.” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.