https://www.youtube.com/watch?v=HCji8jUnY68
Son Güncelleme:

EMEP:”AKP iktidarının İsrail’le siyasi, askeri ve ticari her türlü ilişki kesilmeli”

COŞKUN ÖZBUCAK EMEP Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, İsrail’in Refah’ta Filistinlilerin çadırlarını bombalamasını kınayarak, AKP iktidarına İsrail’le siyasi, askeri, ticari her türlü ilişkilerini kesme çağrısı yaparak gelişmelere seyirci kalındığı eleştirisi..

COŞKUN ÖZBUCAK

EMEP Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, İsrail’in Refah’ta Filistinlilerin çadırlarını bombalamasını kınayarak, AKP iktidarına İsrail’le siyasi, askeri, ticari her türlü ilişkilerini kesme çağrısı yaparak gelişmelere seyirci kalındığı eleştirisi yaptı.

(ORDU) İsrail’in uluslararası yasaları hiçe sayarak Gazze’de katliamlarına devam ettiğini belirten Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, “Uluslararası Adalet Divanı’nın yetkisini tanıyan devletler İsrail’in Refah Bölgesindeki saldırılarını durdurması kararına sahip çıkmalıdır. Adalet Divanı’nın kararına uymayan İsrail’e karşı yaptırımlarda bulunmalıdır” dedi. Yasin, Erdoğan iktidarına da İsrail ile siyasi, askeri, ticari her türlü ilişkileri kesme çağrısını yineledi.

“Siyasi, askeri ve ticari her türlü ilişki kesilmeli”
Uzun, açıklamasında “İsrail’in cinayetlerini durduralım! çağrısı yaptı. Uzun, “Siyonist İsrail tüm dünya halklarının tepkilerini ve uluslararası yasaları hiçe sayarak katliama devam ediyor. En son Refah’a sıkıştırılmış, silahsız, çadırlarda yaşayan halkın üzerine bombalar attı. Üstelik Uluslararası Adalet Divanı’nın İsrail Ordusu’nun Refah Bölgesindeki operasyonlarını durdurma kararını vermesinden kısa bir süre sonra. Artık iyice anlaşılmaktadır ki; Siyonistler uluslararası hukukla, kınamakla durdurulamayacaktır. Uluslararası Adalet Divanı’nın yetkisini tanıyan devletler İsrail’in Refah Bölgesindeki saldırılarını durdurması kararına sahip çıkmalıdır. Adalet Divanı’nın kararına uymayan İsrail’e karşı yaptırımlarda bulunmalıdır.
İsrail’i durdurmak için daha sert tedbirlere başvurmak gerekir. Ülkemizde de iktidar göstermelik bir ticaret yasağı ile İsrail’e karşı tepkileri yatıştırmaya çalışmaktadır. AKP iktidarı da ticaret yasağını ciddiyetle uygulamalı ve Siyonist İsrail’le siyasi, askeri, ticari her türlü ilişkilerini kesmelidir.
İsrail’i cesaretlendiren destekçisi emperyalistlere de desteğe son vermeleri için baskı yapılmalıdır. Aksi takdirde İsrail durmayacaktır. Saldırı ve katliama Gazze’de tek bir Filistinli kalmayıncaya kadar devam edecektir. İsrail’in katliamlarına karşı birleşelim. Katliamı durdurmak için mücadeleyi yükseltelim.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.