Erdal Eren Denizli’de anıldı: İşçi sınıfının mücadelesinde yaşıyor - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Erdal Eren Denizli’de anıldı: İşçi sınıfının mücadelesinde yaşıyor

Bu haber 14 Aralık 2023 - 11:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Erdal Eren Denizli’de anıldı: İşçi sınıfının mücadelesinde yaşıyor

Faşist Darbeciler tarafından 13 Aralık 1980’de idam edilen genç komünist Erdal Eren Denizli’de anıldı. Anmada Erdal Eren’in gençliğin ve işçi sınıfının emek ve demokrasi mücadelesinde yaşadığı ifade edildi.

Faşist Darbeciler tarafından 13 Aralık 1980’de idam edilen genç komünist Erdal Eren Denizli’de sinevizyon gösterimi ve söyleşi etkinliğinde anıldı. EMEP Denizli İl Örgütü ve Emek Gençliği çağrısıyla parti il binasında yapılan anma etkinliğinde Erdal’ın idamının sınıf mücadelesinden bağımsız bir olay olmadığı vurgulanarak, bugün de gençliğin mücadelesinde, işçi sınıfının emek ve demokrasi mücadelesinde yaşadığı ifade edildi.

“MÜCADELESİNİ YAŞATIYORUZ”

Saygı duruşunun ardından Emek Gençliğinin hazırladığı Erdal’ı anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı. Üniversite öğrencileri açılış konuşmasını yaparak Erdal Eren’in son mektubunu okudu.

Söyleşide Erdal’ı vicdani bir figürden ziyade onun politik bilinciyle tarif etmek gerektiği vurgulanarak, “Erdal politik duruşu ve bilinciyle örgütlü bir komünistti. Erdal’ın partisi vardı. Onu son bakışıyla dramatize etmek değil mücadelesini büyütmektir bu etkinliğin amacı. Erdal arkasından yas tutulmasını değil mücadelesini ilerletmemizi istedi. Bugün Türkiye’de ve dünyada gençlik hareketlerine, işçi sınıfı mücadelelerine baktığımızda ‘Erdal gözü açık gitmedi’ diyebiliyoruz. Gözünün arkada kalmadığını bugün bayrağını taşıyan ve mücadelesini yaşatanlarda görüyoruz” ifadeleri kullanıldı. (Denizli/EVRENSEL)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA