Erdoğan zam yaptı Külünk “Zam yapan görevden alınsın” dedi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Erdoğan zam yaptı Külünk “Zam yapan görevden alınsın” dedi

Bu haber 16 Temmuz 2023 - 14:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Erdoğan zam yaptı Külünk “Zam yapan görevden alınsın” dedi

GENÇAĞA KARAFAZLI

Cumhurbaşkanı ve  AKP  Genel Başkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Türkiye yeni güne vergilere yapılan  haberleriyle başladı. Zam yağmuruna siyasi parti temsilcileri ve  yurttaşlar sosyal medyadan tepki gösterdi. Tepki gösterenler arasında AKP MKYK üyesi Metin Külünk de yer aldı. Külünk “zamlara sebebiyet veren görevden alınsın” dedi

“SARAY HARICIYOR HALK ÖDÜYOR”

Cumhurbaşkanı ve  AKP  Genel Başkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla başlayan zam yağmurlarına ilk tepki TİP2den geldi.

TİP; KDV, çeşitli vergi ve harçlara zam yapılmasına tepki gösterdi. “Saray harcıyor, halk ödüyor” başlığıyla yapılan açıklamada, “Emekçiler, bir sabaha daha fahiş zamlarla uyandı. Saray rejiminin ekonomik model garabeti, faturanın daima emekçilere çıkartıldığı bir düzen meydana getirdi” ifadelerine yer verildi.

“HALKIN MAAŞLARINI YEDİLER İKTİDARIN ŞATAFATLI YAŞAMINDA DEĞİŞİM YOK”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, peş peşe yapılan zamlar sonrası; “Geçtiğimiz hafta yapılan zamlarla, yeni maaşlar daha yatmadan erimişti. Dün gece itibariyle, eski maaşları da yemeye başladılar. Peki iktidarın şatafatlı hayatında bir değişim var mı? Yok! Cefayı bal eylemek millete, sefasını sürmekse saray ve şürekâsına” dedi.

“HARAÇ İLE EKONOMİ DÜZENLENEMEZ”

İktidara çağrıda bulunan Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise, bazı vergi ve harçlara yapılan zamlara tepki göstererek, “İktidar, gece yarısı kararnameleriyle beceriksizliğinin zamlı faturasını vatandaşa kesiyor. Temel insani ihtiyaçlara ‘haraç’ ile ekonomi düzelmez. Acı reçeteyi iktidar önce kendisine uygulamak zorunda… Milletin sofrasındaki ekmekten, banyosundaki temizlik malzemelerinden, cebindeki telefondan elinizi çekin” dedi.

“UYGULANAN EKONOMİ POLİTİKASI TAM BİR EKONOMİ SOYKIRIMIDIR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son zamlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Uygulanan ekonomi politikası tam bir ekonomi soykırımdır” dedi. Kılıçdaroğlu, “Sistemden yararlananlar, dolarla devlete borç verenler, dolarla mevduat hesabı açanlar, dolarla kamudan ihale yapılanlar, bütün bunların keyfi yerinde” diyerek tepki gösterdi.

“SEÇİM BİTTİ İKTİDAR HALKIN BOĞAZINI SIKARAK GERÇEK YÜZÜNÜ GÖSTERDİ”

Emek Partisi (EMEP) zam yağmuruna tepki gösterdi. “Asgari ücretli, kamu çalışanı ve emeklilerin maaşlarına yapılan zamların ellerine geçmeden iktidarın A’dan Z’ye tüm tüketim mallarına zam yaptığının belirtildiği açıklamada, “Seçim öncesi sözde ‘kurtuluş’ reçeteleri sunan iktidar, seçim biter bitmez gerçek yüzünü gösterdi. Halkın boğazını sıkıyor, yerli ve yabancı sermaye grubu tekelleri memnun etmeye devam ediyor. Ekonomide kurtuluşun müjdesi olarak sunulan Mehmet Şimşek’in de çare olmadığı ortaya çıktı. AKP iktidarının ekonomi politikalarının yoksulu daha yoksul, zengini daha zengin yaptı.”

“KÜLÜNK ERDOĞAN’IN GÖREVDEN ALINMASINI İSTEDİ”

Akaryakıta yapılan ÖTV zammının 15 Temmuz gecesinde hem de Sala okunmasının hemen ardına denk getirilmesi kirli bir operasyona olarak değerlendiren AKP MKYK üyesi Metin Külünk ise sosyal medya hesabından dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Külünk, “Akaryakıta yapılan ÖTV zammının 15 Temmuz gecesinde hem de Sala okunmasının hemen ardına denk getirilmesi kirli bir operasyona benziyor.”

“ZAMLARA SEBEP OLAN DERHAL GÖREVDEN ALINMALI”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmî Gazete’de yayımlanan kararla zam yağmurlarının başlamasını ve bunun sorumlusunun Recep Tayyip Erdoğan olduğunu görmezden gelen Külünk zamların sorumlusunun görevden alınmasını istedi. Türkiye yeni güne vergilere yapılan haberleriyle başladı. Zam yağmuruna siyasi parti Salalar okunurken ÖTV zammının ilan edilmesine kim veya kimler sebebiyet vermişse derhal görevden alınmalı. Ayrıca bu zammın enflasyonu körükleyeceği gerçeğinin göz ardı edilmesinin üzerinde de ayrı düşünmek gerekiyor.”

Külünk’ün paylaşımına sosyla medya kullanıcılarından tepki gecikmedi.

Nasuh Bektaş “Ve AKP milletvekilinden alıyoruz haberi, petrol zammı tam 15 Temmuz selaları okunurken planlanmış. Ve bu arada AKP milletvekili cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifasını istiyor. Sonra nedense, bu kısmı Metin’den çıkarmış. Ya gerçekten iyi dalga geçiyorsunuz imzayı atan belli. Kararı alan belli Ekonomik yıkımın kararını alanlar belli. Dalga mı geçiyorsunuz siz insanlarla.”

Ömer Ünal, “Akp’den zerre kadar hoşlanmam ama Metin Külünk’ün bi çok açıklaması çok hoşuma gidiyor”
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş