betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

ERDOĞAN’DAN ŞİDDETSİZ İLETİŞİM SÖZÜ İSTEDİ

Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer den siyasi parti liderlerine çağrı “1 EKİM’DE BİRBİRİNİZİ ZİYARET EDİN ŞİDDETSİZ İLETİŞİM SÖZÜ VERİN”  Gençağa Karafazlı – Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer, 1..

ERDOĞAN’DAN ŞİDDETSİZ İLETİŞİM SÖZÜ İSTEDİ
Son Güncelleme: Whatsapp

Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer den siyasi parti liderlerine çağrı

“1 EKİM’DE BİRBİRİNİZİ ZİYARET EDİN ŞİDDETSİZ İLETİŞİM SÖZÜ VERİN” 

Gençağa Karafazlı –

Şiddetsiz Toplum Derneği Başkanı Rıza Sümer, 1 Ekim 2021 Cuma günü, TBMM’nin açılışı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, siyasal parti temsilcilerinin, dinsel bayramlarda olduğu gibi birbirlerini ziyaret etmelerini ve şiddetsiz iletişim sözü vermelerini önerdi.

TBMM çatısı altında yaşanan sözlü ve bedensel şiddet çeşitleri, şiddete karşı olan vicdanlı ve duyarlı milyonları üzdüğünü dile getiren Rıza Sümer siyasi parti liderlerine yaptığı çağrıda şu görüşlere yer verdi;

“PARTİ BİNALARINA VE ÜYELERİNE SİLAHLI SİLAHSIZ ŞİDDET VAHŞILIKTIR”

“Dünya ve ülkemiz, insanın; insana, hayvana ve çevreye uyguladığı ağır ve yaygın şiddet çeşitlerinde doruğa ulaşmıştır. Bundan hepimiz kaygılanmalı ve utanmalıyız.

Geçtiğimiz yasama döneminde ve daha önceki yıllarda, TBMM çatısı altında yaşanan sözlü ve bedensel şiddet çeşitleri, şiddete karşı olan vicdanlı ve duyarlı milyonları üzmüş, hatta kaygılandırmıştır. Dahası, bazı partilerin binalarına ve üyelerine yönelik silahlı ve silahsız şiddet örnekleri, bu toprakların insanlarına yakışmayacak ve vahşilik olarak dillendirilebilecek sayıda ve düzeyde yaşanmıştır. Sosyal medyada, siyasetçilere yapılan sözlü saldırılar da üzülme ve kaygı düzeyini çoktan aşmış, utanma düzeyine ulaşmıştır”.

“1 EKİM DOSTLUK VE BARİŞİN ÖNE ÇIKTIĞI BİR GÜN OLSUN”

1 Ekim’de siyasi parti temsilcilerinin birbirilerini ziyaret ederek şiddetsiz iletişim sözü vermelerini isteyen Sümer, “Milletvekillerinden parti yönetici ve üyelerine, gazetecilere, yazarlara ve bilim insanlarına kadar herkese, şiddetsiz iletişim yöntemleri ile ülkemiz insanına ve dünyaya örnek olmalarını bekliyoruz.

Lütfen, 1 Ekim 2021, TBMM’de ve siyasetin her alanında şiddetin olmadığı, sevgi, şefkat, saygı, hoşgörü, dostluk ve barışın öne çıktığı bir gün olsun ve tek gün olmasın. Sonrası, sonsuza kadar olsun.

1 Ekim’de, siyasal partilerin, dinsel bayramlarda olduğu gibi, birbirlerini ziyaret etmelerini, Dünyaya ve kendilerine şiddetsiz iletişim sözü vermelerini, siyaset alanındaki şiddeti önlemelerini bekliyoruz. O gün ve sonrasında, dil ve beden şiddeti yaşanmamalıdır.”

“ERDOĞAN SÜRECE SOMUT KATKI SUNSUN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın süreçte bir söyleyişi de düzenlemesini isteyen Rıza Sümer, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan da, böyle bir sürece somut katkılar vermesini, TBMM içinde ve dışındaki siyasal partilerin Genel Başkan ve yöneticileriyle şiddetsiz iletişim süreci ile ilgili toplu bir söyleşi düzenlemesini öneriyoruz. Bu söyleşiler, belirli aralıklarla düzenlenmelidir.

Haydi milletvekilleri, haydi siyasetçiler, haydi güzel insanlarımız, sizleri, her yerde ve her zaman, göz göze, yüz yüze ve şiddetsiz iletişim kurmaya davet ediyoruz.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.