ESKIYALAR LOKUMCUYU UNUTMADI

 Metin Lokumcu’nun katledilişinin üçüncü yıldönümünde Hopa halkı sokaktaydı 31 Mayıs 2011′de Tayyip Erdoğan’ın Hopa’ya gitmesini protesto eden halka polis saldırmış ve yaşanan saldırı sonrasında Metin Lokumcu yaşamını yitirmişti. Metin Lokumcu’nun..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Metin Lokumcu’nun katledilişinin üçüncü yıldönümünde Hopa halkı sokaktaydı

31 Mayıs 2011′de Tayyip Erdoğan’ın Hopa’ya gitmesini protesto eden halka polis saldırmış ve yaşanan saldırı sonrasında Metin Lokumcu yaşamını yitirmişti. Metin Lokumcu’nun katledilmesinin üçüncü yıldönümünde Hopa’da anma gerçekleştirildi. Hopalılar aynı zamanda Gezi Direnişi’nin yıldönümü olan bugünde  “Hopa’dan Gezi’ye diktatöre meydan okuyoruz” sloganı ile sokağa çıktı.

Hopa halkı Kemalpaşa kent merkezinde toplanarak yürüyüş yaptı. Yürüyüşün ardından Metin Lokumcu’nun mezarı başında bir anma gerçekleştirildi. Mezar anmasından sonra Hopa Parkı’nda buluşan Hopalılar “Hopa’dan Gezi’ye diktatöre meydan okuyoruz” yazılı pankartla kent merkezinde kitlesel bir yürüyüş düzenledi.  Anma Metin Lokumcu Direniş Meydanı’nda, Lokumcu’nun katledildiği yere karanfiller bırakılması ile sona erdi.

31 Mayıs 2011′de ne olmuştu? 

Hopa_31mayıs3

Hopa_31mayıs4

Hopa_31mayıs5

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.