Feminist Gece Yürüyüşü’ne katıldıkları için yargılanan 33’ü kadın 35 kişi hakkında beraat kararı verildi

İstanbul Beyoğlu’nda 2020 yılında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yapılan Feminist Gece Yürüyüşü’ne katıldıkları için yargılanan 33’ü kadın 35 kişi hakkında beraat kararı verildi. İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde 2020 yılında..

Feminist Gece Yürüyüşü’ne katıldıkları için yargılanan 33’ü kadın 35 kişi hakkında beraat kararı verildi
Son Güncelleme: Whatsapp
İstanbul Beyoğlu’nda 2020 yılında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yapılan Feminist Gece Yürüyüşü’ne katıldıkları için yargılanan 33’ü kadın 35 kişi hakkında beraat kararı verildi.

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde 2020 yılında 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yapılan “Feminist Gece Yürüyüşü”ne katıldıkları için yargılanan 33’ü kadın 35 kişi beraat etti. “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet”, “Görevi yaptırmamak için direnme” ve “Kamu malına zarar vermek” suçlamalarıyla toplamda 3 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın 10’uncu duruşması, İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşma savcısı mütalaasında, tüm yargılananların “Kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşlerine silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama” suçundan ayrı ayrı 6 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını istemişti. Savcı, yine “Görevi yaptırmamak için direnme” ve “Kamu malına zarar verme” suçlarının ise işlendiğinin sabit olmadığına kanaat getirerek, bu suçlardan tüm kişilerin beraatlarını istemişti.

Bugün görülen duruşmada kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların tüm suçlardan beraatlarına karar verdi. (MA)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.