FETÖ’DEN ARANAN ÇAY TV SAHİPLERİNDEN CEMAL KÜLÜNKOĞLU’NUN KARDEŞİ MUSTAFA KÜLÜNKOĞLU TAHLİYE OLDU. - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

FETÖ’DEN ARANAN ÇAY TV SAHİPLERİNDEN CEMAL KÜLÜNKOĞLU’NUN KARDEŞİ MUSTAFA KÜLÜNKOĞLU TAHLİYE OLDU.

Bu haber 16 Kasım 2023 - 22:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.
FETÖ’DEN ARANAN ÇAY TV SAHİPLERİNDEN CEMAL KÜLÜNKOĞLU’NUN KARDEŞİ MUSTAFA KÜLÜNKOĞLU TAHLİYE OLDU.

FETÖ’DEN ARANAN ÇAY TV SAHİPLERİNDEN CEMAL KÜLÜNKOĞLU’NUN KARDEŞİ MUSTAFA KÜLÜNKOĞLU TAHLİYE OLDU.

GENÇAĞA KARAFAZLI

Fetullahçı Terör Örgütüne üye olmak suçuyla hakkında İstanbul 24. Ağır Cezada dava açılmış olup ABD’ye kaçan ÇAY TV sahiplerinden Cemal Külünkoğlu’nun şirket ortağı kardeşi Mustafa Külünkoğlu cezasını tamamladığı Kalkandere ceza evinden tahliye edildi.

Rize’de FETÖ üyeliği ve darbe teşebbüsünde bulunmak suçlarıyla yargılanan 27 sanıktan biri olan Mustafa Külünkoğlu 6 yıl üzerinde hapis cezasına çarptırılmıştı.

Rize Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında Külünkoğlu, ‘Terör örgütüne finans sağlama ve terör örgütü şirketlerinde yönetici olmak’ suçlamasıyla tutuklanmış, bir müddet ceza yattıktan sonra tahliye edilmiş daha sonra yapılan itiraz sonrasında yeniden tutuklanmıştı.

Bilindiği gibi Mustafa Külünkoğlu, Rize’ye bağlı Çayeli/Büyükköy Beldesinde Belediye Başkanlığı yaparken FETÖ üyesi olduğu tespit edilince Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmiş, istifa ettikten sonra da gözaltına alınmış ve mahkemece tutuklanmıştı.

Külünkoğlu daha sonra tahliye edilmiş, itiraz sonucu yeniden tutuklanmıştı. FETÖ üyeliği ve yöneticiliği iddiasıyla hakkında dava açıldığı için ABD’ye kaçan ÇAY TV Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Külünkoğlu’nun kardeşi olup, ağabeyi gibi ÇAY TV ortaklığı da bulunan Mustafa Külünkoğlu cezasının Yargıtay’ca kesinleşmesiyle cezasını çekmek üzere Kalkandere cezaevine gönderilmişti.
Cezasını tamamlayan Külünkoğlu, geçtiğimiz günlerde tahliye edildi..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş