betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

FINDIKLI HALKI “GİTMİYORUZ KORKMUYORUZ İTAAT ETMİYORUZ. BİZ HALKIZ SARAYDAN BÜYÜĞÜZ” (VİDEO HABER)

GENÇAĞA KARAFAZLI Anayasa Mahkemesi’nin iki kez ‘hak ihlali’ kararı vermesine rağmen milletvekilliği düşürülen Can Atalay için eylemler sürüyor. Rize’nin Fındıklı ilçesinde dün bir araya gelen vatandaşlar, “Bizler bu ülkenin tüm..

Son Güncelleme: Whatsapp

GENÇAĞA KARAFAZLI

Anayasa Mahkemesi’nin iki kez ‘hak ihlali’ kararı vermesine rağmen milletvekilliği düşürülen Can Atalay için eylemler sürüyor.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde dün bir araya gelen vatandaşlar, “Bizler bu ülkenin tüm onurlu yurttaşları, bu haksız ve Hukuksuz uygulamalara karşı çıkıyor ve geleceğimiz olan evlatlarımıza talan edilmiş, harabeye dönmüş bir ülke bırakmak istemiyoruz” açıklaması yaptı.

Fındıklı merkez Çarşı başı dört yol kavşağında toplanan onlarca yurttaş burada “Saray’ın değil halkın iradesi pankartı açtı. Ellerinde Can Atalay sadece Hatay’ın değil hepimizin vekilidir, Halkın iradesi gasp edilemez, Ferman saray’ın Can Atalay halkındır, yazılı dövizler taşıyan kalabalık Fındıklı Belediyesi meydanına doğru yürüyüşe geçti. Kalabalık yol boyunca Gün gelecek devran dönecek, Hak hukuk adalet, slogan attı.

Fındıklı belediye meydanında toplanan yurttaşlar adına basın açıklamasını Fındıklı belediyesi basın ve halkla ilişkiler müdürü Gökmen Turna okudu.

“BUGÜN HALKIN İRADESİNİN AKP VE MHP ELİYLE GASP EDİLİŞİNE TANIK OLUYORUZ”

“Anayasa Mahkemesi tarafından iki kez hak ihlali kararı verilmesine rağmen tahliye edilmeyen Hatay halkının meclisteki temsilcisi Can Atalay’ın vekilliğinin düşürüldü halkın iradesinin AKP ve MHP eliyle gasp edilişine Tanık oluyoruz. Bugün anayasanın meclis eliyle fiilen yok edilişine Tanık oluyoruz gasp ettikleri şey Can Atalay’ın vekilliği değil ona oy veren yüz binlerce Hataylı depremzedenin seçme ve seçilme hakkıdır görüyoruz ki halk iradesi yalnızca AKP Mevzu bahis olduğunda geçerlidir. Darbelerle mücadele edeceğiz diye yola çıkan pek çok yerde Kayyum atayarak Aslında darbeler yapan Cumhur ittifakı mevut anayasayı bile yok sayarak tek adam diktatörlüğünü tam anlamıyla kurumsallaştırmaya çalışıyor. Can Atalay sadece bir hukukçu veya hak savunucusu değildir Can Atalay Soma’da maden işçisi Aladağ’da masum bir kız çocuğu Çorlu’da geleceğine ulaşamayan bir çocuk gezide doğal yaşam alanı ve sıradan bir ağaç İkizdere’de ve ülkemizin birçok alanında yaşam alanları savunucusu mesleğini ve Kimliğini hizmetini emekçi halkın hizmetine sunan mühendis avukat yani halkının bir parçası ve tamda halkın kendisidir.

“SEÇİM ARİFESİNDE GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEK KAYBETTİĞİ RANT ALANLARI OLAN BÜYÜK ŞEHİRLERİ YENİDEN ELE GEÇİRMEK İSTİYOR”

Sorun sadece Can Atalay’ın vekilliğin düşürülmesi sorunu değildir Tüm bunların ötesinde Demokratik yaşama özgürlüklere Yurttaşlık haklarına yapılan bir Saldırıdır, iktidarın Türkiye yüzyılı olarak adlandırdığı yüzyılda Cumhuriyet tırpan kör ve topal bırakılmıştır, görüyoruz ki artık egemenlik milletin değildir Siyasal iktidar Emperyalist sermaye odaklarının istekleri doğrultusunda derinleşen yoksulluğun işsizliğin açlık sınırında yaşamanın halkta yarattığı huzursuzluğu Görmektedir. Tam da seçim arifesinde halkın gündemini değiştirmek kaybettiği rant alanları olan büyük şehirleri tekrar ele geçirmek için çaresizce çırpınmak hukuk tanımayan her türlü kararı uygulamaya sokmaktadır.

“CAN ATALAY’IN VEKİLLİĞİNİN DÜŞÜRÜLMESİ TEK ADAM REJİMİNE KARŞI MÜCADELE EDENLERE GÖZDAĞIDIR”

30 Ocak akşamında yangından mal kaçırırcasına Anayasaya aykırı bir şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi oylamaya sunulan Can Atalay’ın vekilliğinin düşülmesi iktidarın uyguladığı politikalardan zarar gören ve buna karşı mücadele edecek olan kesimleri verilen bir göz Dağıdır. Olmayan demokrasimizin tamamen ortadan kaldırılması demek Emekçi halkımızın sorunlarına dair çözüm üretmek isteyenlerin tutuklanması demek baskı ve zulmün hakim olması demektir, bilinmelidir ki ülkeyi baskıyla yönetmeye başlayan Cumhur ittifakının halkına verebileceği acıdan açlıktan yoksulluktan başka hiçbir şey yoktur ve kalmamıştır.

“ÜLKEYİ BİR SARAY REJİMİYLE YÖNETMEYİ AMAÇLAYAN İKTİDARIN YARGI DARBESİNE BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Bizler bu ülkenin tüm onurlu yurttaşları bu haksız ve Hukuksuz uygulamalara karşı çıkıyor ve geleceğimiz olan evlatlarımıza Talan edilmiş harabe edilmiş bir ülke bırakmak istemiyoruz. Bizler çocuklarımıza iktidarlar eliyle insan hak ve özgürlüklerinin yok edilmeyeceği bir ülke ve onurlu bir gelece bırakmak istiyoruz. Cumhuriyeti Demokrasiyi ve özgürlükleri yarınlarımıza taşımak istiyor insan haklarına saygılı eşitliğin özgürlüğün adaletin laikliğin ve kardeşliğin hakim olduğu bir ülkede var olmak istiyoruz. Can Atalay candır. Yasma organını işlevsiz hale getiren ülkeyi bir saray rejimiyle Yönetmeyi amaçlayan siyasal iktidarın yargı üzerindeki tahakkümüne geçit vermeyeceğiz yargı darbesine boyun eğmeyeceğiz. Can Atalay halkın iradesiyle seçilmiştir halkın vekilidir, can Atalay vekilimiz öyle de kalacak Can Atalay onurumuzdur halk saraydan büyüktür, biz saraydan büyüğüz şimdi hep birlikte özgürlüklerimiz için adalet için yeniden mücadele zamanı”

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı eylemde, Gökmen Turna’nın konuşması sırasında kalabalık, “Gitmiyoruz, susmuyoruz, korkmuyoruz itaat etmiyoruz, Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek, hak hukuk adalet, Faşizme karşı omuz omuza, bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları attı. Eylem olaysız sona erdi.

 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.