FINDIKLILI KADINLAR KADINA ŞİDDETİ PROTESTO ETTİ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

FINDIKLILI KADINLAR KADINA ŞİDDETİ PROTESTO ETTİ

Bu haber 25 Kasım 2021 - 17:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.
FINDIKLILI KADINLAR KADINA ŞİDDETİ PROTESTO ETTİ

Artvin ,Kemalpaşa ile Rize Fındıklılıda kadınlar alanlardaydı.

Gençağa karafazlı -Hüseyin Altun

Kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde kadına yönelik her türden şiddete karşı alanlardaydı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Rize’nin Fındıklı ilçesinde onlarca kadın  alanlara çıkarak şiddeti protesto etti.

Fındıklı Tahiroğlu Köprüsü’nden Fındıklı Meydanına yürüyen kadınlar ve Fındıklı kadın meclisi üyeleri yürüyüş esnasında “kadına şiddete hayır, kimsenin namusu olmayacağız, öldüren sevgi istemiyoruz” yazılı dövizlerle kadına yönelik şiddeti protesto etti.

Artvin Kemalpaşa ilçesinde ise kadın savunması ağı üyesi bir grup kadın , “özgür ve Eşit Bir Yaşam için Feminist Öz savunmaya” yazılı pankart açarak  eski Ecevit tesislerinden Kemalpaşa Cumhuriyet meydanına yürüdü. Kadınlar burada yaptıkları konuşmalarda her türlü şiddete karşı alanları terk etmeyeceklerini açıkladılar.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş