Gece yarısı mahkeme toplayıp, Belediye Başkanı Yaşar’ın tahliyesini durdurdular

 Savcının itirazı üzerine gece yarısı apar topar toplanan 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi, 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği tahliye kararını durdurdu. Hakkari 1’nci Ağrı Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasının ardından adli kontrol..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Savcının itirazı üzerine gece yarısı apar topar toplanan 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi, 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği tahliye kararını durdurdu.

Hakkari 1’nci Ağrı Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasının ardından adli kontrol şartı ile tahliyesine karar verilen Yüksekova Belediye Eş Başkanı Remziye Yaşar’ın tahliyesi yapılan itirazla durduruldu. Savcılığın tahliyeye yapılan itirazını değerlendiren 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi kararında direnince, savcılık makamı bu kez bir üst mahkeme olan 2’nci Ağrı Ceza Mahkemesine itirazda bulundu.

Yüksekova Belediye Eş Başkanı Remziye Yaşar tahliye edildi

Yüksekova Belediye Eş Başkanı Remziye Yaşar tahliye edildi

Remziye Yaşar, 15 Ekim 2019 tarihinde gözaltına alınmış ve ardından tutuklanmıştı.

GECE YARISI MAHKEME KURUP TAHLİYEYİ DURDURDULAR

Gece yarısı apar topar toplanan mahkeme heyeti savcılığın talebini değerlendirerek Yaşar’ın tahliyesine yapılan itirazı kabul ederek Yaşar’ın tahliye kararını reddetti.

Yapılan uygulamanın hukuk dışı olduğunu belirten Yaşar’ın avukatlarından Harika Karataş yapılan itiraza karşı kendilerinin de itiraz edeceklerini belirterek, “Yapılan uygulama büyük bir talihsizliktir. Bu siyasi bir karardır ve bizler de yapılan itiraza karşı itiraz edeceğiz” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.