Gıda İş “Çaykur işçileri kadro alana kadar mücadele edeceğiz”

GENÇAĞA KARAFAZLI DİSK’e bağlı Gıda-İş sendikası Genel Başkanı Olcay Ozak, EMEK Partisi genel başkanı Seyit Aslan ve beraberindeki heyetle DİSK/Gıda-İş Rize Bölge Temsilciliğinde Çaykur’da çalışan mevsimlik işçilerle beraber Çaykur’da çalışan..

Gıda İş “Çaykur işçileri kadro alana kadar mücadele edeceğiz”
Son Güncelleme: Whatsapp

GENÇAĞA KARAFAZLI

DİSK’e bağlı Gıda-İş sendikası Genel Başkanı Olcay Ozak, EMEK Partisi genel başkanı Seyit Aslan ve beraberindeki heyetle DİSK/Gıda-İş Rize Bölge Temsilciliğinde Çaykur’da çalışan mevsimlik işçilerle beraber Çaykur’da çalışan yaklaşık 9500 Mevsimlik Çaykur işçilerinin kadro sorunu ve Kamu Çerçeve Protokolü üzerine görüş ve önerileri hakkında açıklamalarda bulundular.

Gıda-İş sendikası Genel Başkanı Olcay Ozak; “Kamu Çerçeve Protokolü kapsamında sözleşme yapan kurumlardan biri olan Çaykur’da çalışan işçiler olarak artan enflasyon karşısındaki hak kayıplarımızın giderilmesini istiyoruz ve Ek Zam talep ediyoruz”.

“Emek partisi genel başkanı Seyit Aslan; “Yaklaşık 2015’den 20 23 yılının kasım ayına kadar Çaykur işçilerinin mücadelesinde elimizden geldiğince onların insanca çalışma insanca yaşama kadro talebi de dahil olmak üzere bu mücadelenin içerisinde olduk”

Artvin, Kemalpaşa çay fabrikasında çalışan Gıda İş sendikası yönetim kurulu üyesi işçi Sevda Yılmaz; “Biz Pes etmeyeceğiz, kadro ve işsizlik fonundan alacağımız paralarla ilgili hem de taleplerimizden vaz geçmeyeceğiz. Öz gıda iş sendikası yıllar önce çok büyük vaatlerle kurumumuza girdi ve yetkiyi de aldı maalesef işçiler umduğu şeyi alamadılar, sokakta olan biziz ve öz gıdaya bir tepki var nasıl onlara yetki verdiyseler yetkiyi de almayı bilirler”

Çaykur; Çayeli aşıklar çay fabrikasında ustabaşı olarak çalışan işçi İrfan Kısır, “öz gıda iş sendikasına üyesi işçiler istifa etmekten korkuyor memurundan amirine kadar işçilere Gıda İş sendikasına geçmeyin diye baskı ediyorlar”

Basın toplantısının detayları yarın kuzeyteve haberde olacak ..

Bizi izlemeye devam edin…

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.