betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Günah Çıkarma: ”O bebeği biz öldürdük…PKK değil!”

İstanbul’daki Newroz kutlamalarına, kendi ifadesiyle “katil” olarak katılan Ayhan Çarkın, Türkiye’nin Kürtlerden özür dilemesi gerektiğini savunuyor. Özel Harekatçı Ayhan Çarkın dün gazetelere yaptığı açıklamada Güneydoğu’ya 1986’da gönderilen ilk 320 kişilik ekip içinde..

Son Güncelleme: Whatsapp

İstanbul’daki Newroz kutlamalarına, kendi ifadesiyle “katil” olarak katılan Ayhan Çarkın, Türkiye’nin Kürtlerden özür dilemesi gerektiğini savunuyor.

Özel Harekatçı Ayhan Çarkın dün gazetelere yaptığı açıklamada Güneydoğu’ya 1986’da gönderilen ilk 320 kişilik ekip içinde yer aldığını söylüyor ve anlatıyor:

“Kürt halkına bok yedirdik, tırnaklarını söktük, dillerini yasakladık. Ancak Kürt halkı bizim onurumuz, omurgamız, gururumuz. Bir özür dilememiz lazım Kürtlerden… Şimdi her tarafta toplu mezarlar çıkıyor. İster gerilla, ister terörist. Bu toplu mezarlar bu ülkenin ayıbıdır”

Hepimiz hatırlarız o bebeğin kurşunlu fotoğrafını, nasılda bir propaganda malzemesi haline getirilip duyguların sömürüldüğü o kareyi unutmak sanırım mümkün değil!

Tam bir travma…

Devam ediyor;

“Orada bir köy var, kurtarılması gerek’ dediler. Gittik, insanların ölüsüne, dirisine yapmadığımızı bırakmadık. Biz orada insanların tırnaklarını çektik, bok yedirdik; bize evinde yemek veren teyzeyi öldürdük.”

O zavallı bebeğin katledildiği köyde olanlar içinde: “Pınarcık katliamını biz yaptık” diyerek devam ediyor günah çıkarmaya Çarkın, “Vatan millet, Sakarya” adı altında çatıştırıldıklarını ve kendilerinin katil olduğunu ifade etti.

Eli kanlı bir katilin günah çıkarmaları bu okuduklarınız, yıllarca bağıra bağıra söylemeye çalıştıklarımızın bir ispatı sanki… Yoktan var edilen bir savaş ve saflaştıkça sömürülen duyguların efendilerine tanıklık ediyoruz şimdi!

Daha neler varda anlatmaya dilim varmaz! Velev ki anlatmaya kalktın anlatırken bile utandıran…

Zamane Postası/azizkorkmaz

http://zamanepostasi.com/arsivler/5691

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.