betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

hakem Halil Umut Meler’e tekme atan 3 kişi tutuklandı.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, Rizespor ile oynanan maçın bitiminde hakem Halil Umut Meler’e yumruk attı. https://v.odatv4.com/storage/files/videos/2023/12/11/halil-umut-melere-yumruklu-saldiri-s3zu.mp4 Trendyol Süper Lig’in 15. haftasında MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasında oynanan karşılaşma..

hakem Halil Umut Meler’e tekme atan 3 kişi tutuklandı.
Son Güncelleme: Whatsapp
Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, Rizespor ile oynanan maçın bitiminde hakem Halil Umut Meler’e yumruk attı.

Trendyol Süper Lig’in 15. haftasında MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasında oynanan karşılaşma 1-1 berabere sona erdi. Karşılaşmanın ardından Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, saha ortasına kadar gelerek hakem Halil Umut Meler‘e saldırdı.

Başkan Koca, Rizespor maçının ardından sahaya girerek karşılaşmanın hakemi Halil Umut Meler’e yumruk attı. Saldırının ardından Halil Umut Meler’in sol gözü morardı.

Halil Umut Meler'e yumruklu saldırı anı... Faruk Koca kimdir - Resim : 1

Halil Umut Meler’in bitiş düdüğünün ardından sahaya giren Faruk Koca, bir anda Halil Umut Meler’in üzerine yürüdü. Halil Umut Meler’e yumruk atan Faruk Koca, araya her iki kulübün teknik heyetinin girmesiyle güçlükle sakinleştirildi.

Saldırının ardından Halil Umut Meler’in sol gözü morardı.

Halil Umut Meler'e yumruklu saldırı anı... Faruk Koca kimdir - Resim : 2

SAHANIN ORTASINDA TEKMELENDİ

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın yumruk atarak yere düşürdüğü Halil Umut Meler’in sol gözü şişti.

Darbeyle yere düşen Meler’in etrafını güvenlik güçleri sardı. Meler darbe sonrası yere yığılırken Koca, yerdeki Meler’e tekme atmaya devam etti.

“MAÇLAR SÜRESİZ ERTELENDİ”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi Lig maçlarının ertelendiğini duyurdu. Büyükekşi yaptığı açıklamada, “Tüm liglerdeki maçlar süresiz olarak erteledik.” dedi.

ANKARAGÜCÜ’NDEN ÖZÜR AÇIKLAMASI

MKE Ankaragücü Halil Umut Meler’e yapılan saldırı hakkında açıklama yayınladı.

MKE Ankaragücü’nden yapılan açıklamada; “MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak bu akşam yaşanan hadisenin üzüntüsü içerisindeyiz. Eryaman Stadyumu’nda karşılaştığımız Çaykur Rizespor karşılaşması sonrası yaşanan üzücü olaydan dolayı Türk Futbol kamuoyundan ve tüm spor camiasından özür dileriz.” denildi.

Halil Umut Meler'e yumruklu saldırı anı... Faruk Koca kimdir - Resim : 3

ERDOĞAN: ŞİDDETİ TÜRK SPORUNDA BARINDIRMAYACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyada yayınladığı mesajında, “Bu akşam oynanan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor müsabakası sonrasında hakem Halil Umut Meler’e yapılan saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Spor, barış ve kardeşlik demektir. Spor şiddetle bağdaşmaz. Şiddetin Türk sporunun içinde barınmasına asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

Halil Umut Meler'e yumruklu saldırı anı... Faruk Koca kimdir - Resim : 4

ADALET BAKANI AÇIKLAMA YAPTI

Adalet Bakanı Tunç yaptığı açıklamada, “MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının bitiminde maçın hakemi Halil Umut Meler’e yönelik saldırının gerçekleştiği olaylarda sorumluluğu bulunanlar hakkında gerekli #adlisoruşturma başlatılmıştır.” dedi.

Tunç sosyal medyadan yaptığı ikinci açıklamada, “MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor Trendyol Süper Lig müsabakası sonrası sahaya inerek maçın hakemine yönelik şiddet eylemine karışan tüm şüpheliler ile maç sonrası sahaya inen taraftarlar hakkında 6222 sayılı yasaya aykırılık ve kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle yaralama suçlarından 6222 S.Y. 17/1, TCK’nın 86/2-3 maddeleri gereğince Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmış olup tüm şüphelilerin tespit edilmesi ve mevcutlu olarak Başsavcılığımızda hazır edilmelerine yönelik Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Spor Şube Müdürlüğüne gerekli talimat verilmiştir. Soruşturmaya titizlikle devam edildiği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının sonunda hakem Halil Umut Melere yönelik gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınadı.

Bakan Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

”MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının sonunda hakem Halil Umut Melere yönelik gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Barışın ve dostluğun zemini olan yeşil sahalarımızda bu tür olaylar kabul edilemez.

Yaşanan bu üzücü olayın takipçisiyiz!

Türk hakemliğini yurt dışında da başarıyla temsil eden hakemimiz Halil Umut Melere geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.”

GÖZALTINA ALINDI

Bakan Yerlikaya yaptığı ikinci açıklamada Faruk Koca’nın hastanedeki tedavisinin ardından gözaltına alınacağını bildirdi.

Yerlikaya, “MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının sonunda hakem Halil Umut Meler’e yönelik saldırı gerçekleştirilen Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca emniyet güçlerimizin gözetiminde hastanede tedavi görmektedir. Tedavi sonrası gözaltı işlemleri gerçekleştirilecektir.

Hakemimize saldırıda bulunan K.Ç ve
Ş. Y. Ş adlı şahıslar Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile gözaltına alınmıştır.” dedi.

DİSİPLENE SEVK EDİLDİ

Hakem Halil Umut Meler’e yumruk atan Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, AKP tarafından ihraç istemiyle disipline sevk edildi. Konu yarın MKYK’da görüşülecek.

ANKARAGÜCÜ TARAFTAR GRUBUNDAN KOCA’YA DESTEK

Yaşanan olayın ardından Sarı-lacivertli kulübün ‘Gecekondu’ isimli taraftar grubu hakeme saldırıda bulunan başkanlarına destek açıklaması paylaştı.

Taraftar grubunun X hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün, dün, geçen sene, her zaman yapılan hakem hataları, art niyetler, hakkımızı yemeler ve daha niceleri sabrımızı son derece taşırmıştır. Bu son yaşanan olaylar da bunun göstergesidir. Son zamanlarda yaşanan bu olayların bu seviyeye gelmesinin tek sorumlusu TFF ve hakem (!) olan şahıslardır.

Sadece belirli düzende hareket eden ve o düzende kararlar veren hakemlerin yaptıkları artık haddi fazlasıyla aşmıştır. Bugün olaylardan dolayı sabrı taşan Faruk Koca’nın sonuna kadar arkasındayız!”

HASTANE ÇIKIŞI DESTEK

Ankaragücü taraftarları, başkanları Faruk Koca’nın hastane çıkışında polis eşliğinde gözaltına alındığı anlarda tezahüratlarla destek verdiler.

KALPLİ PAYLAŞIM

Ankaragücü Başkan Yardımcısı Yusuf Tanık ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Meler’in saldırıya uğradığı haberini Faruk Koca’nın fotoğrafına kalp koyarak paylaştı.

Halil Umut Meler'e yumruklu saldırı anı... Faruk Koca kimdir - Resim : 5

HAKEMLER HEDEF GÖSTERİLİYORDU

Özellikle son dönemlerde hemen hemen her maç sonrası hakemler kulüp yöneticileri, tarafından yoğun şekilde eleştiriliyordu. Dolu ve derecesi artan eleştirilen bu akşam talihsiz olayın yaşanmasına zemin hazırladı.

FAİR PLAY ÖDÜLÜ

Türkiye Futbol Federasyonu da ekim ayında Koca’ya Fair Play ödülü verdiği ortaya çıktı. Koca ödülünü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den aldı.

Halil Umut Meler'e yumruklu saldırı anı... Faruk Koca kimdir - Resim : 6

TARAFTARLAR KOCA’YA DESTEK VERDİ

Bu sırada MKE Ankaragücü taraftarı başkanları Faruk Koca’ya destek vererek tezahürat yaptı. Tribünlerden de sahaya giren taraftarlar oldu. Bu taraftarlara güvenlik görevlileri müdahale etti.

HAKEMLER MAÇLARA ÇIKMAMA KARARI ALDI

Süper Lig’de hakemler maçlara çıkmama kararı aldı.

AKP KURUCUSU

Hakem Halil Umut Meler’e saldıran Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın, AKP’nin kurucu üyesi olduğu ortaya çıktı.

Halil Umut Meler'e yumruklu saldırı anı... Faruk Koca kimdir - Resim : 7

ERDOĞAN’IN ESKİ EV SAHİBİ

Başbakan Erdoğan’ın Ankara’da oturduğu, Subayevleri’nde Kuşadası Sokak’ta bulunan dubleks ev, Koca’ya ait.

Halil Umut Meler'e yumruklu saldırı anı... Faruk Koca kimdir - Resim : 8

SAHADAN ZAR ZOR ÇIKARILDI

Saldırıya uğrayan hakem Halil Umut Meler’in sahadan zar zor çıkarıldığı anlar da kameralara böyle yansıdı.

TUTUKLANDI

Hakem Halil Umut Meler’e saldırıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın da arasında olduğu 3 şüpheli tutuklandı.

HAKEM ARDA KARDEŞLER’DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklama yapan hakem Arda Kardeşler, “Halil Umut Meler sağlığına kavuştuğunda bir araya gelip geleceğimizle ilgili alacağımız kararları açıklayacağız.” dedi.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Hakem Halil Umut Meler’e saldıran Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın ifadesi:

“Benim atmış olduğum tokat kırığa sebebiyet vermez. Bu olay hakemin yanlış kararlarından dolayı gelmiştir. Amacım sözlü tepki göstermekti, tokat attım…”

HALİL UMUT MELER’İN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından saldırıya uğrayan hakem Halil Umut Meler ifadesinde, “Faruk Koca, tüm hakem arkadaşlarım ile bana ‘Sizi bitireceğim’ dedi. Bana hitaben, ‘Seni öldüreceğim.’ dedi. Koca’dan ve diğer şahıslardan davacı şikayetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum.” beyanında bulundu:

“Faruk Koca benim sol göz altıma yumrukla vurdu, yere düştüm. Ben yerdeyken tüm şahıslar birçok kez yüzüme ve vücudumun diğer yerlerine tekmeyle vurdular. Faruk Koca, tüm hakem arkadaşlarım ile bana ‘Sizi bitireceğim’ dedi. Bana hitaben ‘Seni öldüreceğim’ dedi. Bana vuran Faruk Koca’dan ve diğer şahıslardan davacı şikayetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum. Söyleyeceklerim bundan ibarettir.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.