Hakkari’de Figen Yüksekdağ’ın afişleri toplatıldı

 Hakkari’de Figen Yüksekdağ’ın afişleri toplatıldı HDP’nin referandum kampanyasına bir yasak da Hakkari’den geldi Hakkari’de HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın resimlerinin bulunduğu “Hayır” afişleri billboardlardan indirildi. Hakkari İl Seçim Kurulu’ndan alınan..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Hakkari’de Figen Yüksekdağ’ın afişleri toplatıldı
HDP’nin referandum kampanyasına bir yasak da Hakkari’den geldi

Hakkari’de HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın resimlerinin bulunduğu “Hayır” afişleri billboardlardan indirildi. Hakkari İl Seçim Kurulu’ndan alınan izinle beraber kentin farklı noktalarında bulunan 11 billboarda “Hayır” afişleri asıldı. Afişlerden 2’si üzerinde Yüksekdağ’ın fotoğrafı yer aldığı için söküldü. Polis, afişlerin indirilmesine Urfa 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin almış olduğu kararı gerekçe gösterdi. 1 Nisan’da Urfa’daki afişlerin indirilmesi için mahkemenin verdiği karar şöyle:

“HDP Eş Genel Başkanlığı ve Milletvekilliği düşürülen Figen Yüksekdağ Şenoğlu’nun resminin bulunduğu ve resim yanında ‘Hayır hepimiz kazanalım Tenê na be’ ile kahverengi renk oy pusulası üzerinde ‘Tercih Hayır’ ibaresi ile HDP Eş Genel Başkanları 26. dönem İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş ve Milletvekilliği düşürülen Figen Yüksekdağ Şenoğlu’nun resminin bulunduğu … tespit edilmiş olup hakkında Terör Örgütü Propagandası yapmak suçundan kesinleşmiş cezası bulunan ve bu nedenle Milletvekilliği düşürülen Figen Yüksekdağ Şenoğlu’nun resimlerinin bahse konu pankartlarda asılması ile hakkında hüküm kararı bulunan ve halen cezaevinde bulunan şahsın işlemiş olduğu suçu ve kendisini övücü nitelikte gösterilmeye çalışıldığı, halk üzerinde işlemiş olduğu suçun meşrulaştırmaya çalışıldığından bahse konu(2)pankartın 3713 sayılı TMK’nın 7. maddesince ve 5187 sayılı basın kanununun 25/2 maddesi uyarınca toplatılması, yasaklanması ve görüldüğü yerde el konulması…

” URFA’DA DA TOPLATILMIŞTI

Mahkemenin bu kararı üzerine Yüksekdağ’ın fotoğraflı afişleri Urfa’da yasaklanmıştı. Karardan sonra HDP’nin 16 Nisan referandumuna ilişkin üzerinde “Birlikte kazanalım Tenê NA be” yazılı, Yüksekdağ fotoğraflı, Urfa merkezde 8 megaleight, 2 kuleboard, 30 billboard ve 20 CLP ile 10 ilçede yer alan 50 billboard afiş toplatılmıştı. Öte yandan afişler nedeniyle HDP Hakkari Merkez İlçe Eş Başkanı Asım Özcan hakkında da soruşturma açılarak, ifadesi alınmak üzere emniyete çağırıldı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.