Haydi Rizeli! 2 Haziran Pazar Günü Meydanlara

KAHRAMAN ÖZKÜL (RİZE) CHP genel başkanı özgür özel’in Pazar günü Rize’de düzenleyeceği “büyük çay mitingi” öncesi destek çağrıları yapıldı. Çay üreticisi Kahraman Özkül çay mitingi ile ilgili kaleme aldığı yazısı..

Haydi Rizeli! 2 Haziran Pazar Günü Meydanlara
Son Güncelleme: Whatsapp

KAHRAMAN ÖZKÜL

(RİZE) CHP genel başkanı özgür özel’in Pazar günü Rize’de düzenleyeceği “büyük çay mitingi” öncesi destek çağrıları yapıldı. Çay üreticisi Kahraman Özkül çay mitingi ile ilgili kaleme aldığı yazısı şöyle.

Haydi Rizeli! 2 Haziran Pazar Günü Meydanlara Yaş çay üretimi, bölgemizin en önemli geçim kaynaklarından biri olmasına rağmen, devletin belirlediği fiyatlar bizim emeğimizi ve maliyetlerimizi karşılamaktan çok uzak. Bu nedenle, sesimizi duyurmak ve hakkımızı savunmak için 2 Haziran Pazar günü meydanda olacağız!

Gübre, işçilik ve nakliye gibi giderler sürekli artarken, belirlenen fiyatlar aynı oranda artmamaktadır. Yıllar önce destekleme bedeliyle gübre satın alınabilirken şimdi maalesef bu mümkün değildir. Destekleme bedelinin gübre fiyatına endekslenmesi için 2 Haziranda  Pazar günü meydanda olacağız!

Çay üreticileri olarak, emeğimizin karşılığını alabilmek için adil ve makul fiyatlar talep ediyoruz. Bu fiyatların, üretim maliyetlerimiz ve yaşam standartlarımız göz önünde bulundurularak belirlenmesi gerekmektedir. Aksi halde, çay üreticileri olarak sürdürülebilir bir üretim yapmamız mümkün olmayacak ve bu durum sadece bizleri değil, ülkemizin çay sektörünü de olumsuz etkileyecektir. Dolaylı olarak milyonlarca kişiyi etkileyen bu gidişata dur demek için 2 Haziran Pazar günü meydanda olacağız!

Belirlenen yaş çay fiyatını reddettiğimizi haykırmak ve çay üreticilerinin de yaş çay fiyatlandırmasında söz sahibi olması için bu kapsamda sesimizi duyurmak, bir olmak, hakkımızı savunmak için 2 Haziran Pazar günü meydanda olacağız!

Sesimizi daha gür duyurmak için Rize’ye gelecek olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’e misafirperverliğini göster Rizeli!
Çay dedenden kalan, oğluna bırakacağın bir mirastır. Dedenden miras aldığında çay parasıyla ev alınabilirken, bugün çay parasıyla kira ödenemez bir duruma gelinmiştir. Çocuğuna bırakacağın miras bir kg yaş çay fiyatına bir bardak çay olmasın! Hayde 2 Haziran Pazar günü meydana!

Çayına, emeğine, hakkına destek olmak için gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’e misafirperverliğini göster, senin sesini duyurmasına destek ol!

Hakkını ara! Çayına, geleceğine, çocuğuna bırakacağın mirasa sahip çık!

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.