HAYVANLARIN KÜPELENME TARİHİ UZATILDI

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca her yaştaki büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda kayıt ve küpelenmesine imkan veren yönetmelik değişikliğine gidildi. Değişiklik 26 Haziran 2013 tarihli Resmi gazetede yayımlandı. Yapılan değişiklikle sığırlarda..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca her yaştaki büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda kayıt ve küpelenmesine imkan veren yönetmelik değişikliğine gidildi. Değişiklik 26 Haziran 2013 tarihli Resmi gazetede yayımlandı. Yapılan değişiklikle sığırlarda 20 günlük tanımlama süresine bakılmaksızın 30 Haziran 2014 tarihine kadar küpelenip, kayıt altına alınabilecek. Bu süre her yaştaki Koyun ve keçi türü havyanlar için ise 31 Aralık 2014 tarihine kadar uzatıldı.

Bu süre uzatımı geçmiş dönemlerde süresi içersinde hayvanlarını küpeletemeyen yetiştiricilerimiz için bir fırsattır. Küpesi olmayan hiçbir hayvan ticarete konu edilemediği ve direkt desteği, tazminatı alamadığı dikkate alındığında yetiştirici mağduriyeti ortadan kalkacaktır. Yetiştiricilerimizin bağlı bulundukları Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüklerine müracaatları önemlidir. Bu konuda İl ve İlçe Müdürlüklerimiz yapılan iş programı dahilinde tüm il genelinde çalışmanın aksatılmadan yürütülmesi için tüm hazırlıklarımız tamamlanmıştır.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.