betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

HDP mitingine saldırı, sanık Orhan Gönder takip altındayken düzenlenmiş

  Ankara Gar Katliamı davasının 6’ıncı duruşması yarın görülecek. Dava dosyasına eklenen yeni belgelere göre HDP mitingi saldırısı davasının sanığı Orhan Gönder’in telefonu, saldırıdan yaklaşık bir ay önce takibe alınmış. Ankara katliamı..

Son Güncelleme: Whatsapp

  Ankara Gar Katliamı davasının 6’ıncı duruşması yarın görülecek. Dava dosyasına eklenen yeni belgelere göre HDP mitingi saldırısı davasının sanığı Orhan Gönder’in telefonu, saldırıdan yaklaşık bir ay önce takibe alınmış.

Ankara katliamı sanıklarının diğer katliamların sanıklarıyla bağlarının ortaya çıkarılması için çabalayan avukatların talebiyle dosyaya yeni belgeler eklendi.

Bu belgelere göre Adıyaman 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi 11 Mayıs 2015 tarihinde, HDP’nin 5 Haziran 2015’teki Diyarbakır mitingine bombayı koyduğu iddia edilen Orhan Gönder ve 10 Ekim Katliamı sanıklarından Yunus Emre Alagöz’ün de aralarında bulunduğu 24 kişi hakkında 2 aylık dinleme kararı çıkarmış.

HDP MİTİNGİ DAVASI SANIĞI SALDIRIDAN ÖNCE DİNLENMİŞ

Hacı Bişkin’in Gazete Duvarda yer alan haberine göre belgeler, Adıyaman ilinde gerçekleştirilebilecek muhtemel eylemlerin önlenmesi için 24 kişi hakkında çıkarılan karar doğrultusunda Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 12 Mayıs 2015 tarihinde Adıyaman Emniyeti’ne dinleme talimatı yolladığını gösteriyor.

Adıyaman Emniyeti de aynı gün Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’na cevap yazmış. Bu cevapta “Orhan Gönder isimli şahsın kullandığı Mohammed Abdallah adına kayıtlı 0531 xxx xx xx nolu telefonun ismi tespit edilemeyen bir şahıs tarafından kullanıldığı tespit edildi” deniliyor. Yani HDP mitingi saldırısının sanığı Orhan Gönder’in katliamdan 24 gün önce takibe alındığı ortaya çıktı.

‘TÜM KATLİAMLAR ENGELLENEBİLİRDİ’

Katliam davalarının birbiriyle bağlantısı için soruşturmanın gizli yürütüldüğü aşamada belgelere ulaşamadıklarını, kısıtlamanın kalkmasıyla bağlantılara eriştiklerini söyleyen 10 Ekim Katliamı davasında mağdurların avukatlığını yapan Sevinç Hocaoğulları IŞİD ile yargılanan sanıkların daha önce de El Kaide ile ilişkili dosyalarda isimlerine çok sık rastlanıldığını belirterek, “Son süreçte yaşanan tüm katliamlar engellenebilirdi” dedi.

KAYNAK: Gazete Duvar  

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.