HOPA DA ÜRETİCİLER ÇAYKURUN KONTENJAN UYGULAMASINI PROTESTO ETTİ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

HOPA DA ÜRETİCİLER ÇAYKURUN KONTENJAN UYGULAMASINI PROTESTO ETTİ

Bu haber 25 Mayıs 2021 - 15:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.
HOPA DA ÜRETİCİLER ÇAYKURUN KONTENJAN UYGULAMASINI PROTESTO ETTİ

 

ÇAYKUR’un kota ve kontenjan uygulaması başlatması üzerine çay üreticileri kararı protesto etti. Çay üreticileri, Hopa Gursitan arasındaki kara yolunu trafiğe kapattı.

Gençağa karafazlı- Hüseyin ALTUN

HOPA

ÇAYKUR’un 21 Mayıs 2021 tarihinde kontenjan ve kota uygulamasına başladığını açıklaması çay üreticilerinin tepkisine neden oldu. Artvin Kemalpaşa çay fabrikası önünde kota ve kontenjan kararını protesto  eden onlarca çay üreticisi Gürcistan bağlantılı kara yolunu bir süre trafiğe kapatarak oturma eylemi gerçekleştirmişti.

HOPA DA ÜRETİCİLER KARAYOLUNDA OTURMA EYLEMİ YAPTI

Çaykur’un kota ve kontenjan uygulaması üreticileri sokağa döktü Mayıs çay kampanyasını 17 mayıs 2021 tarihinde 600 kg kota ile açan ve kontenjan uygulamayan ÇAYKUR
21 mayıs 2021 tarihinde 15 KG kontenjan uygulamasına başladığını açıklaması çay üreticilerinin tepkisine neden oldu.

 

 

Dün Artvin Kemalpaşa çay fabrikası önünde kota ve kontenjanı protesto eden onlarca çay üreticisi Gürcistan bağlantılı kara yolunu bir süre trafiğe kapatarak oturma eylemi gerçekleştirmişti.
Bugün Hopa’lı onlarca çay üreticisi kotaya kontenjana hayır sloganları atarak Hopa çay fabrikası önünde toplandı.
Hopa çay üreticileri burada yaptıkları açıklamada .;
Kontenjanın kaldırılmasını randevu sistemiyle çay verecek olan üreticinin kota ve kontenjansız çayını satmasını istediler.
Üreticiler ayrıca ÇAYKUR yetkililerinin özel sektöre düşük fiyatta çay almasına dur demesini istedi. Üreticiler konuşmaları esnasında Hopa çay fabrikası müdürlüğünden çay işletmeleri genel müdürü Yusuf ziya alim i araması yaşananları ve taleplerini aktarmasını istedi.
Fabrika müdürü .Gültekin Karaçay telefonla genel müdür Yusuf ziya alim ı aradı .Üreticiler kontenjanın kalkması konusunda söz alamayınca bu kez Üreticiler Hopa Gürcistan kara yolunu 10 dk. süre ile trafiğe kapattı.
Üreticiler burada direne direne kanacağız ÇAYKUR halkındır satılamaz Slogan attı.
Üreticiler trafiğe kapattıkları yolu 10 dk sonra açtı ardından ÇAYKUR perşembe gününe kadar kontenjan sorununa  çözüm getirmese yeniden eylem yapacaklarını özel sektör firmalarına da talimat verip düşük fiyatta cay almamasını sağlanmasını istediler ardından Hopa çay fabrikası önünden metin Lokumcu meydanına sloganlar eşliğinde yürüdü.
Eylemde polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

Üreticileirn eylemine CHP il örgütü yöneticileri ile Hopa belediye başkanı Taner Ekmekçi’de katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş