Hopa Halk evinden Vali ve Kaymakama tepki

 Artvin ve Hopa’da artan vaka sayılarına yönelik halkevinden tepki     Artvin ve Hopa’da artan vaka sayıları karşısında yeterli Tedbirler alınmadığı Artvin valisinin yaşananlar karşısında sessiz kaldığını iddia eden Hopa Halk..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Artvin ve Hopa’da artan vaka sayılarına yönelik halkevinden tepki 

  

Artvin ve Hopa’da artan vaka sayıları karşısında yeterli Tedbirler alınmadığı Artvin valisinin yaşananlar karşısında sessiz kaldığını iddia eden Hopa Halk evi Artvin valisine tepki gösterdi

.

GENÇAĞA KARAFAZLI -ARTVİN-ARTİ GERÇEK KUZEYTVNET-İl dışından gelenler teste tabi tutulsun, toplu Olarak yan yana gelmeyi engellemek açısından Düğün ,nişan, canlı müzik gibi etkinlikler iptal edilerek düğün sahipleri ve işyeri sahiplerinin ekonomik kaybı “Biz Bize Yeteriz” Kampanyasında toplanan paralar ile Kaymakamlık tarafından karşılanmalıdır Hopa Halk evi sorumluluk çağrısı yapanları sorumsuz davrandıklarını iddia ederek  yaşananlarla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.
 

Yurttaşlar değil vali ve kaymakam suçludur 

 

Mayıs ayı içerisinde Doğu Karadeniz Halkevleri olarak yaptığımız açıklamada şehir dışından gelen vatandaşlarımıza test ve sağlık taraması yapılması gerektiğini defalarca kez söylemiştik. Ancak Artvin Valisi ve Hopa Kaymakamı bu uyarıları dikkate almamış ve bugün vaka artışındaki sonuçların ortaya çıkmasına neden olmuşlardır. Bugün çıkıp açıklama yaparak virüsün yayılmasında yurttaşlara suç atan Artvin Valisi ve Kaymakamlık virüsün yayılmasında ki en büyük suçludur. 

 

Sorumlu kaymakam sorumsuz davranmış karantina altına alındı 

 

Halka sürekli sosyal mesafe, temizlik uyarısı yapan ancak bu Kurallara uymayarak toplu veda yemeklerine katılan Hopa Kaymakamı’ Abdurezzak  Canpolat’ın eşi ve çocuğunun test sonuçları pozitif Çıktı. Kaymakamlıkta bazı memurlar ile milli eğitim müdürlüğüne çalışanları ile ilçe Kaymakamı  Abdurezzak  Canpolat Ev karantinası altına alındı. 

 

Tedbirden bahsedenler tedbir almıyor 

 

Gerek Kurban Bayramı esnasında gerekse bayram sonrası görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyerek önlem almayan yetkililer vaka sayısının sadece Hopa’da 50 sayısını aşmasının ardından önleyici tedbirlerden bahsetmekte ancak önleyici tedbirleri almamaya devam etmektedir. 

 

Soruyoruz ! 

 

Vaka artışından sonraya almaya çalıştığınız ancak sadece göz boyamak için yapılan önlemlerle Halk sağlığını nasıl korumayı hedefliyorsunuz? 

 

Covid-19 testi pozitif çıkan vatandaşlarımızın temas ettiği kişilere Covid testi neden uygulanmamaktadır? 

 

Kentteki vaka sayısı ve karantinada olan kişi sayısını açıklamaktan neden çekiniyorsunuz? 

 

Artvin ili genelinde Covid-19 pandemisi nedeniyle tedavi gören devlet yetkilisi ve sağlık çalışanı sayısı kaçtır? 

 

Günlerdir halkın toplu olarak kullandığı alanlar üzerinden virüsün yayıldığını söyleyen yetkililer neden bu yerlerle ilgili bir yaptırım uygulamıyor?  

 

Hopa halkevi olarak gördüğümüz alınan önlemlerin virüsün yayılmasını engellemekte yetersiz kaldığıdır. 

 

Esnafın mağduriyeti “Biz Bize Yeteriz” Kampanyasında toplanan paralarla karşılansın 

 

Yapılması gereken açık ve nettir .Bu süreçte virüsün yayılımını azaltmak ve toplu olarak yan yana gelmeyi engellemek açısından Dügün,nişan,canlı müzik gibi etkinlikler iptal edilerek dügün sahipleri ve işyeri sahiplerinin ekonomik kaybı “Biz Bize Yeteriz” Kampanyasında toplanan paralar ile Kaymakamlık tarafından karşılanmalıdır.  

 

Şehir dışından gelenler teste tabi tutulmalıdır 

Sağlık Bakanlığının yeterli ekipman ve koşulları sağlamamasından kaynaklı hastanemizde sağlık çalışanları covide yakalanmaktadır. Bundan dolayı Sağlık çalışanlarımızın ihtiyacı olan gerekli ekipmanlar sağlanmalı ve sağlıklı çalışma koşulları yaratılmalıdır. Şehir dışından ilçemize gelen vatandaşlarımız tespit edilerek Covid-19 testi uygulanmalıdır. 

 

Maske ve dezenfektan Belediye ve Kaymakamlık tarafından ücretsiz dağıtılmalı 

 

Maske ve dezenfektan temininde zorluk yaşayan vatandaşlara maske ve dezenfektan temini Belediye ve Kaymakamlık tarafından ücretsiz olarak derhal sağlanmalıdır. Bunun sağlanması için tepeden inen görsellik içeren çalışmalar değil somut adımlar atılması gerekmektedir. 

 

Halk sağlığını korumak için somut önlemler gereklidir.  

Mahalle, mahalle, Sokak, sokak Hane, hane Uyarı ve bilgilendirmeler bir an önce yapılmalı pozitif vakalarla teması olan vatandaşlarımız karantina altına alınarak teste tabi tutulmalıdır. 

Tüm bunlar yapıldığı takdirde Hopa daha güzel günleri Görecektir.” Denilerek yetkilileri daha duyarlı somut tedbirler almaya Çağırdılar.

Öte yandan edinilen bilgilere göre Artvin ve ilçelerinde vakaların her gün arttığı Artvin ve ilçelerinde vaka sayılarının 200’e yaklaştığı öğrenildi. 


Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.