betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Hopa halkı böyle seslendi

 Katiamın sorumlusu Erdoğan’dır Seni başkan yaptırtmayacağız  Hayati Akbaş 7 Haziran seçimleri öncesi son günde Hopa’da hareketlilik devam ediyor. CHP‐ MHP ve HDP’nin aynı gün yapacağı mitinler öncesi HDP Diyarbakır’da yapılan..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Katiamın sorumlusu Erdoğan’dır

Seni başkan yaptırtmayacağız 

Hayati Akbaş

7 Haziran seçimleri öncesi son günde Hopa’da hareketlilik devam ediyor. CHP MHP ve HDP’nin aynı gün yapacağı mitinler öncesi HDP Diyarbakır’da yapılan saldırıyı protesto etmek için Miting yapmayacağını açıkladı. Artvin HDP İl Başkanı Yılmaz Topaloğlu sadece Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yapacaklarını ifade etmesi ardından Belediye parkından Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyen grup burada çeşitli sloganlar atarak saldırıyı protesto ettiler.

Sorumlu cumhur  başkanıdır

Artvin HDP İl Başkanı Yılmaz Topaloğlu burada yaptığı basın açıklamasında saldırıyı kınayarak şunları söyledi: “Siyasi partilerin, derneklerin değerli temsilcileri, Basın mensupları ve sevgili Hopalılar, Hepiniz hoş geldiniz. Seçimlere bir gün kala dün partimizin Diyarbakır mitingine iki bombalı saldırı gerçekleştirildi. Dört arkadaşımız öldü ve onlarca yaralı hastanelerde. Bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ölenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Seçim süreci boyunca partimize yönelik 200’ün üzerinde saldırı oldu. Genel merkezimiz kurşunlandı. Adana ve Mersin’de parti binalarımız eşzamanlı olarak bombalandı. Seçim ofislerimiz kundaklandı. Samsun ve Erzurum’da mitinglerimize yönelik saldırılar emniyet güçlerinin gözlerinin önünde gerçekleşti. Kardeşlerim, yapmak istedikleri çok açık. Seçimlerde kaos ortamı yaratmak, HDP’yi kitlelerden kopartmak, HDP’yi seçmenlerden kopartmak, HDP’yi baraj altında bırakmak. Egemenler başta cumhurbaşkanı olmak üzere AKP iktidarı HDP’yi hedef gösterdikçe partimize saldırılar arttı. Biz, her saldırıdan sonra aynı şeyi tekrarladık. Bu saldırıların siyasi sorumluluğu iktidara ve cumhurbaşkanına aittir. Ve yine tekrarlıyoruz.

Kurduğun harami düzeni yıkacağız

 Ey Recep Tayyip Erdoğan seni başkan yaptırmayacağız, kurduğun harami düzeni yıkacağız. Kardeşlerim, Bugün daha çok demokrasi ve barış diyoruz. Çünkü partimize yönelik bütün bu saldırılar tüm demokrasi v emek güçlerine yönelik saldırılardır. HDP halklaşıyor, HDP güçleniyor. Toplumun her kesiminden destek görüyor. Yok, sayılan, ötekileştirilen, kimliklerini arayan, inançlarını yaşamak isteyen, ezilen, sömürülen her kesim AKP’ye karşı HDP’nin etrafında kenetleniyor. Bu büyüme, bu

Dayanışma AKP’nin bütün planlarını bozuyor, Tayyip Erdoğan’ın sultanlık hayallerini kâbusa çeviriyor. Ve Ergenekoncularla, derin devletle, IŞID ile işbirliği içinde saldırıyorlar. Kardeşlerim, Buradan açıkça ve rahatlıkla söylüyoruz, bütün bu çabalarınızı boşa çıkaracağız. Kardeşçe, özgürce barış içinde yaşamak için verdiğimiz bu mücadeleyi engelleyemeyecekler. Bize koydukları bütün barajları yıkacağız. Biz bu bilinçle yarın sandıklarda olacağız.

 

Bir tek oyun kıymetini bilerek, hiçbir oyun çalınmasına izin vermeden seçim yapacağız. 7 Haziran’da barajları yıkıp zaferle çıkacağız. Son ana kadar sahada ve alanda olacağız. Kampanya boyunca ev ev, sokak sokak, ilçe ilçe dolaşırken yanı başımızda olan tüm yoldaşlarımıza, dostlarımıza ve katılım gösterdiği için tüm halkımıza teşekkür ediyoruz”. Yapılan basın açıklaması sonrası grup dağıldı. 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.