Hopa ve Kemalpaşalı Emekçilerden AKP’ye şemsiyeli protesto - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Hopa ve Kemalpaşalı Emekçilerden AKP’ye şemsiyeli protesto

Bu haber 21 Temmuz 2023 - 17:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Hopa ve Kemalpaşalı Emekçilerden AKP’ye şemsiyeli protesto

Hopa’da emekliler zam yağmuruna karşı şemsiyelerini açtı AKP hükümetini protesto etti

GENÇAĞA KARAFAZLI

Tüm Emeklilerin Sendikası Hopa ve Kemalpaşa Şubesi üyeleri AKP hükümetinin yaptığı zamları protesto etti. Hopa Turan Altuntaş iş merkezi önünde toplanan emekliler zamlardan korunmak için ellerindeki şemsiyeleri açarak İnönü caddesi üzerinden Metin Lokumcu meydanına yürüyerek AKP hükümetinin yaptığı zamları protesto etti.

Tüm Emeklilerin Sendikası Hopa Şube başkanı Saim Aydın, sendika yöneticileri ve bir grup emekli yurttaş şemsiyelerini açarak “AKP iktidarı sesimizi duy zamları durdur” diyerek Turan Altuntaş iş merkezi önünden Metin Lokumcu meydanına yürüdü. Emekliler yürüyüş boyunca cadde üzerinde bulunan yurttaş ve esnaflara bildiri dağıtarak seslerini duyurmaya çalıştı. Emeklilere yürüyüş esnasında yurttaşlar alkışlarla destek verdi.

. “EMEKLİLER BİR KEZ DAHA AÇLIK SINIRI VE ASGARİ ÜCRETİN ÇOK ALTINDA KALAN ÜCRETLERE MAHKÛM EDİLDİ”

Tüm Emeklilerin Sendikası Hopa Şubesi yürüyüş boyunca yurttaşlara Emeklilere “PARAMIZ YOK” diyenlere Yanıtımız; İnsafınız yok başlıklı bildiri dağıttı. Dağıtılan bildiride şu görüşlere yer verildi, “Temmuz zammından da umduğunu bulamadık. Memur ve işçi emeklisi seyyanen yapılan zamdan yararlanamadı. Kök aylığı 7 bin 500 TL’nin altında kalan SSK ve BAĞKUR emeklileri ise aynı maaşı almaya devam edecek. Memur maaşına zammı içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu ancak teklifte, emekli maaş zammına ilişkin düzenleme yer almadı. Emekli maaşlarıyla ilgili düzenlemenin sonbahar döneminde yapılabileceği belirtiliyor. Yüzde 17,55’lik artış sonrası en düşük memur emekli aylığı; 7 bin 901 liradan 9 bin 288 liraya yükselecek. Bu artışla en düşük emekli SSK aylığı; 7 bin 500 liradan, 8 bin 816 liraya çıkacak. Ülkemizde SGK verilerine göre 13 milyon emekli bulunuyor. Emekliler bir kez daha açlık sınırı ve asgari ücretin çok altında kalan ücretlere mahkûm edildik Son 6 ayda maaşlarımız %52 eridi.

“BIKMADAN USANMADAN TALEPLERİMİZİ SESLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Maaşların insanca yaşam düzeyine çekilmesi için hayatın her alanında basın açıklamalarımızla hatırlattık. Gene de usanmadan bıkmadan Emekliler olarak taleplerimizi hatırlatmaya, dillendirmeye devam edeceğiz. Derin bir yoksulluk içerisindeyiz. Yemek Öğünlerini düşürdük, Dışarıda çay içmeye bile gidemiyoruz. Kültürel sosyal yaşamımız zaten yok. Emekliler olarak; yoksulluğu ve sefaleti hak etmiyoruz,Yıllardan beri sorunlarımız katlanarak büyüyor. Yaşantımız dayanılmaz boyutlara ulaştı. Kriz hızla derinleşiyor, Emekli maaşları 6 aylık düzenlemelerden zarar görüyor. Bundan çıkışı sağlayabilecek yine emeklilerin kendisidir, yani bizleriz. Bunun için sendikamızda örgütlenmeliyiz. Hükümetten adım atmasını bekliyoruz, Emekli maaşlarının insanca yaşam şartlarına yükseltilmelidir.

En düşük emekli maaşı en az 15 bin lira olmalıdır. Gerçek enflasyonu herkes çarşı pazar fiyatlarında test ediyor. Emeklileri açlığa mahkûm edenler biraz daha kemer sıkmamızı istiyor. Enflasyon rakamlarını ne kadar düşürürseniz düşürün, açıklanan rakamların da bir önemi yok, Gündelik yaşamı Enflasyon rakamlarının ne kadar olduğunu anlatıyor.

“HÜKÜMETE SESLENİYORUZ SESİMİZİ DUYUN”

Her gün evimiz ve hastane arasında mekik dokuyan bizler Sonbahara kadar bekleyecek gücümüz kalmayacak.

-Emeklerin maaşlarını yaşanabilir bir duruma getirin

-zamları durdurun

-sağlıkta kesintileri kaldırın

-yılda 4 maaş asgari ücret düzeyinde ikramiye farklarını hesaplarımıza geçin.

Yaşasın dayanışma yaşasın mücadele…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş