betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

HOPA YA DIŞARIDAN SALDIRI

 HOPA’DA DIŞARIDAN GELEN GRUP HDP BİNASINA SALDIRDI Hopa İlçesi’ndeki HDP binası, sosyal medya üzerinden örgütlenerek Rize ve ilçelerinden geldiği belirtilen kalabalık bir grup tarafından taşlı saldırıya uğradı. Hayati Akbaş HOPA-..

Son Güncelleme: Whatsapp

 HOPA’DA DIŞARIDAN GELEN GRUP HDP BİNASINA SALDIRDI

Hopa İlçesi’ndeki HDP binası, sosyal medya üzerinden örgütlenerek Rize ve ilçelerinden geldiği belirtilen kalabalık bir grup tarafından taşlı saldırıya uğradı.

Hayati Akbaş

HOPA- Hopa İlçesi’ndeki HDP binası, sosyal medya üzerinden örgütlenerek Rize ve ilçelerinden geldiği belirtilen kalabalık bir grup tarafından taşlı saldırıya uğradı.

Akşam saat 22.00 sıralarında konvoy eşliğinde önce Arhavi’ye gelen grup burada bir gösteri yaptıktan sonra Hopa’ya geldiler. Araçları ile kornalar çalan grup ilçe merkezinde çeşitli sloganlar attıktan sonra HDP binasına saldırdılar. Polis burada taşkınlığı önlemek için kalabalığı biber gazı atarak dağıttı.

Grup daha sonra tekrar toplanarak yeniden HDP binasına yöneldi. Polisin seyirci kaldığı olayda HDP binasının camları kırıldı. İş Merkezinin kapısını da kıran gruptaki bazı kişiler kapalı olan iş merkezinin içine girerek HDP binasının camlarını kırdılar.

Gruptaki bazı kişiler beraberinde getirdikleri merdivenler ile HDP Parti tabelasını söktüler. Grup burada çeşitli sloganlar attıktan sonra ilçeye geldikleri araçlar ile ilçeden ayrıldılar.

Olayları seyreden vatandaşlarda polise tepki göstererek Bu grubun Hopa’ya olay çıkarmaya geleceğini bilerek neden ilçeye sokulduğunu, grubun HDP binasına saldırması sırasında neden seyirci kalındığını söylediler.

Teröre karşı çıkıyoruz diyerek aslında terör estirenlerin gayesinin ne olduğunu hepimiz görüyoruz.Amaç terör her yere yayılsın.Hopa halkı bu tezgaha düşmemiş ve karşılık vermemiştir.Hopa’nın tarihinde hiç böyle bir olay yaşamadığını, Hopalı olmayan ilçe dışından gelenlerin Hopa’da bir parti binasına saldırmasının kabul edilemez olduğunu, demokrasiyi içine sindiremeyenlerin Hopa’nın huzurunu bozmaya da hakları olmadığını söyleyerek saldırı olayına tepki gösteren vatandaşlar bu tür olayın bir daha ilçelerinde yaşanmaması için güvenlik güçlerini ve STÖ’leri ile siyasi partileri göreve çağırdılar.

 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.