Hopa’da doktora saldırı

 Hopa’da doktora saldırı GENÇAĞA KARAFAZLI-HOPA Hopada dün akşam saatlerinde Covid-19 tanısı konan bir şahıs hastanede görevli personel ve doktora saldırdı.  Saldırıya uğrayan doktorun kollarında morluklar oluştu.  Olayı gerçekleştiren şahsın Covid-19..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Hopa’da doktora saldırı


GENÇAĞA KARAFAZLI-HOPA
Hopada dün akşam saatlerinde Covid-19 tanısı konan bir şahıs hastanede görevli personel ve doktora saldırdı. 
Saldırıya uğrayan doktorun kollarında morluklar oluştu. 

Olayı gerçekleştiren şahsın Covid-19 tanısı konması nedeniyle gözaltın alınmadığı karantina sürecinden sonra gözaltına alınarak gerekli işlemlerin yapılacağı öğrenildi.
Daha öncede benzeri vakaların yaşandığını belirten Hopa Halkevi “tarafız” diyerek saldırıyı kınadı ;
Hopa Halkevi  “Tarafız”

Son 2 yıldır hastanemizde sağlık çalışanlarına karşı şiddet eylemleri artmıştır.
Pandemi döneminde canlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarımız Covid-19 pandemisi ile savaşlarını önde götürmeyi başarmış fakat ilçemizde türeyen şiddet yanlısı bakterilere yetkililer tarafından çözüm bulunamamıştır.
 
Daha önce yaşanan olaylarda ilgili kurum ve kuruluşları göreve çağırmamıza rağmen adım atılmamış olay kapatılmış veya üstü örtülmüştür. Üstü örtülen her türlü şiddet olayı bir sonrakini tetiklemiştir.
Hopa Halkevi olarak sağlıkta yaşanan şiddete karşı tarafız;
 Hopada vaka sayıları artarken tedbirsizlik bir kez daha ortaya çıkmıştır. Covid-19 testi pozitif çıkan şahıs karantinada olması gerekirken elini kolunu sallayarak sokaklarda gezmiş ve hastalığın yayılmasını sağlamıştır.
Şiddet olayını gerçekleştiren kişinin Covid-19 tanısı nedeniyle 14 gün karantina şartı mevcuttur.
Yaşanan şiddet olayında taraf olması gereken kişi ve kurumlar sessiz ve tarafsız kalır gerekli hukuki işlem yapılmaz ve yaptırım uygulanmazsa
Bütün sağlık emekçilerine sözümüzdür şiddet eyleminde bulunan kişi bunun hesabını Hopalılara verecektir.
 Bu anlamda şiddete uğrayan sağlık çalışanlarımıza hukuki olarak da destek verecek ve olayı gerçekleştiren şahsın kanunda belirtilen en yüksek cezayı alması için hukuki mücadeleyi sürdüreceğiz.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.