Hopa’da Sağlıkçılara yönelik saldırıya tepkiler devam ediyor

 Artvin Hopa’da Sağlıkçılara yönelik saldırıya tepkiler devam ediyor Sağlıkta Şiddet Yasasını Çıkarmayanlar Saldırının Gerçek Failleridir GENÇAĞA KARAFAZLI-ARTVİN Hopa Devlet Hastanesi’nde Sağlık Emekçilerine Yönelik Saldırıya yönelik tepkiler devam ediyor. Hopa Halkevi..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Artvin Hopa’da Sağlıkçılara yönelik saldırıya tepkiler devam ediyor

Sağlıkta Şiddet Yasasını Çıkarmayanlar Saldırının Gerçek Failleridir

GENÇAĞA KARAFAZLI-ARTVİN

Hopa Devlet Hastanesi’nde Sağlık Emekçilerine Yönelik Saldırıya yönelik tepkiler devam ediyor. Hopa Halkevi önceki gün sağlıkçılara yönelik saldırıyı “tarafız” diyerek tepki göstermiş saldırganların cezalandırılmasını istemişlerde.

Bu kez saldırıya yönelik bir tepkide “Sağlıkta Şiddet Yasasını Çıkarmayanlar Saldırının Gerçek Failleridir “diyen Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Artvin temsilciliğinden geldi.

Artvin SES İl Temsilcisi Dr. Serhan Safatlı saldırıya yönelik tepkilerini şu şekilde dile getirdi:

“Artvin Temsilcilik Yönetim Kurulu Üyemiz Dr. Seda Kenanoğlu’nun da aralarında olduğu iki doktor, bir hemşire ve bir güvenlik görevlisine yönelik saldırı kabul edilemez. Sağlık emekçisi arkadaşlarımız Hopa Devlet Hastanesi’nde dün gece Covid-19 polikliniğinde çalışırken, Covid pozitif olan saldırgan tarafından darp edilmiş, hakaret ve tehditlere maruz kalmışlardır.

Sağlıkta Şiddet Yasasını inatla çıkarmayanlar bu olayın gerçek failleridir

Saldırgan Covid pozitif olduğu için doktor ve güvenlik görevlisi arkadaşımız karantina altına alınmıştır. Dün alkışlayanlar bugün emeğimizin karşılığı olarak şiddete başvuruyorlar. Saldırganlara caydırıcı cezalar vermeyenler, Sağlıkta Şiddet Yasasını inatla çıkarmayanlar bu olayın gerçek failleridir. Artvin SES temsilciliği olarak olayın takipçisi olacağımızı, saldırganların en ağır cezayı alana kadar peşini bırakmayacağımızı tekrarlıyoruz.” Dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.