Hopalı eşkıyalar 1 Mayıs’ta Polis barikatına karşı durdu

Hopalı Eşkiyalar polis barikatına karşı direndi 1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nde Türkiye’nin dört bir yanında kutlamalar, mitingler ve açıklamalarla kutlandı. UĞUR İSTANBULLU- GENÇAĞA KARAFAZLI-SÜMEYYE ÇELİK (ARTVİN) Artvin’in..

Hopalı eşkıyalar 1 Mayıs’ta Polis barikatına karşı durdu
Son Güncelleme: Whatsapp

Hopalı Eşkiyalar polis barikatına karşı direndi

1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nde Türkiye’nin dört bir yanında kutlamalar, mitingler ve açıklamalarla kutlandı.

UĞUR İSTANBULLU- GENÇAĞA KARAFAZLI-SÜMEYYE ÇELİK

(ARTVİN) Artvin’in Hopa ilçesinde 1 Mayıs kutlamaları esnasında polisle gruplar arasında arbede yaşandı, 1 kişi gözaltına alındı. Hopa merkezde başlayıp Metin Lokumcu Meydanına doğru gerçekleşen yürüyüşe Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan, siyasi partiler, sendika ve dernekler katıldı.

Hopa’lı yüzlerce yurttaş saat 15 de Orta Hopa mahallesinde toplanarak buradan Cumhuriyet meydanına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca siyasal iktidar aleyhine çeşitli slogan attı. Polis mitingin yapılacağı Metin Lokumcu meydanı ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı giriş yapılacak olan miting alanına giriş noktaları oluşturarak yurttaşların üzerini arayarak alana almaya başladı. Bu esnada Halkevi üyesi grupla polis arasında güvenlik amacıyla yapılan sıkı kontrol nedeniyle tartışma yaşandı. Tartışmanın kısa sürede arbedeye dönüşmesi sonucu polis memur ve vatandaşlardan yaralananlar oldu. Arda Ustabaş isimli bir vatandaş kısa süreli göz altına alındı ardından serbest bırakıldı. Gruplar olaylar sonrası güvenlik noktasından aranmadan alana alındı.

Olaylar esnasında gazetemizin (Kuzeyteve) de Hopa temsilciliğini yapan Atakan Aslınbay arbede esnasında aldığı darbeler sonucu yaralandı ardından kısa süreli baygınlık geçirdi olay anında miting alanında bulunan sağlık emekçileri ilk müdahaleyi yaptıktan sonra kendisine geldi.

Olayların yatışmasının ardından devrim şehitleri adına 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleşti, ardından gruplar adına konuşmalar yapıldı. Mitinge emekçi kadınların çocuklarıyla katılması ise dikkat çekti.

   

 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.