Hükümet Yaş Çay Fiyatını Açıklamadı,Yandaşı Açıkladı

Geçen hafta sonu ÇAYKUR 2024 yılı yaş çay kampanyasını açtığını kamuoyuna duyurdu. Çaykur duyurusunda üreticilerin evsafa uygun topladığı bütün çayları alacağını üreticiyi mağdur etmeyeceklerini ifade etmiş ancak 2024 yılı yaş..

Hükümet Yaş Çay Fiyatını Açıklamadı,Yandaşı Açıkladı
Son Güncelleme: Whatsapp

Geçen hafta sonu ÇAYKUR 2024 yılı yaş çay kampanyasını açtığını kamuoyuna duyurdu. Çaykur duyurusunda üreticilerin evsafa uygun topladığı bütün çayları alacağını üreticiyi mağdur etmeyeceklerini ifade etmiş ancak 2024 yılı yaş çay fiyatının kaç para olduğunu açıklamamıştı. ÇAYKUR un bu açıklamasının ardından Rize Ticaret ve sanayi odası meclis başkan yardımcısı özel fabrika sahibi Şakir Öztürk  hükümetin ekonomik politikalarını eleştirerek “biz bu şartlarda üreticiden peşin para çay almamız mümkün gözükmüyor. ÇAYKUR bizimde çayımızı alsın” diye açıklama yapmıştı. Öztürk’ün bu açıklamasının ardından geçen hafta sonu bir açıklamada RTB başkanı AKP yandaşı Mehmet Erdoğan’dan geldi. Erdoğan kendi fabrikası Orçay üreticiden alacağı 1 kg yaş çayın fiyatının 19 TL de olduğunu duyurdu.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından , Hükümetin 2024 yılı yaş çay fiyatını açıklamadan RTB başkanı Erdoğan’ın çay fiyatını açıklaması kamuoyunda büyük tepkilere neden olurken ilk tepki Rize Ziraat odası başkanı Bünyamin Arslan’dan geldi. “Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kumpas kurdu” dedi tepkisini şu sözlerle dile getirdi.

“RTB BAŞKANI ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A KUMPAS KURDU”

“biliyorsunuz ki son günlerde çay açıklamalarımızı yapmıştık fiyat beklentimizin 25 tl olduğunu basın mensuplarına bildirmiştik. Tüm Rizeli hemşerilerimizin Karadeniz bölgesi ve çay üreticileri Cumhurbaşkanımızdan halkı memnun edecek bir fiyat açıklamasını merakla beklediği bu günlerde maalesef özel sektör belli bir fiyatı açıklamıştır. Bunu şahsım Cumhurbaşkanına bir kumpas olarak değerlendiriyorum. Cumhurbaşkanı’yla halkın arasını açmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Cumhurbaşkanından önce fiyat açıklamak sizlerin de takdirine göre cumhurbaşkanına kumpas olsa gerek. Çayın fiyatını ancak ya tarım bakanlığı yada cumhurbaşkanımız açıklar maalesef Rize’de özel sektör çayın fiyatını açıklamış durumda taktir halkımızındır”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.