İKİZDERE MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI KARAGÖZ:AKP BELEDİYECİLİĞİ ÜLKEDE FIRTINALAR ESTİRDİ İKİZDEREMİZE BİR DAMLA DÜŞMEDİ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

İKİZDERE MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI KARAGÖZ:AKP BELEDİYECİLİĞİ ÜLKEDE FIRTINALAR ESTİRDİ İKİZDEREMİZE BİR DAMLA DÜŞMEDİ

Bu haber 11 Mart 2024 - 22:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İKİZDERE MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI KARAGÖZ:AKP BELEDİYECİLİĞİ ÜLKEDE FIRTINALAR ESTİRDİ İKİZDEREMİZE BİR DAMLA DÜŞMEDİ

GENÇAĞA KARAFAZLI

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere kısa bir süre kala, Cumhur ittifakı ortağı MHP’li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, AKP Rize Milletvekili Muhammet Avcı’ya sitem dolu sözler. “Değerli Vekilimiz muhtarlar Toplantısında İkizdere’ye sık sık geldiğini söylemiş ve ayrımcılıktan bahsetmiş! Peki ben bir soru sorayım değerli Vekilime? Sayın Vekilim siz defalarca İkizdere’ye geldiniz İlçede Cumhur ittifakı üyesi bir belediye başkanı var uğrayıp bir çayını içtiniz mi? Bizden önce İkizdere’yi 15 yıl AK Parti belediyesi yönetti AK Parti Belediyeciliği Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Ülkede fırtınalar estirdi ancak, İkizdere’mize bir damla düşmedi biz göreve geldiğimizde İlçe ne haldeydi çıkın sokağa sorun lütfen”

Rize ‘nin İkizdere İlçesinde Cumhur ittifakı ortağı MHP’li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde MHP’den yeniden belediye başkanı adayı gösterildi. AKP ise burada Rize Orman İşletme Müdürlüğü görevinden istifa eden Abdi Ekşi’yi aday gösterdi. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere kısa bir süre kala tüm ülke genelinde olduğu gibi Rize İkizdere ilçesinde de siyasi partilerin belediye başkan adayları seçim çalışmalarına hız vererek çalışmalarını sürdürüyor.

Geçen hafta İkizdere ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen AKP Rize Milletvekili Muhammet Avcı burada muhtarların sorunlarını dinledikten sonra İkizdere belediyesinin gelirinin belediye personelinin maaşlarını dahi karşılayacak durumda olmadığını MHP’li belediye den daha iyi İkizdere’yi yöneteceklerini ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi.

İKİZDERE BELEDİYESİ KENDİ BÜTÇESİ İLE PERSONEL MAAŞINI ZOR ÖDER”

“Biz seçim münasebetiyle buradayız, burada yaptığımız tüm toplantılarda bizden talep eden hep siz oldunuz şimdi biz sizden talep ediyoruz. Esasında bir muhasebe dönemi bu sizde kendi muhasebenizi yapacaksınız bir taraftan seçmenleriniz var seçmenleriniz de sizinle ilgili muhasebe yapacaklar herkes karar verecek. En önemli gündemimiz belediyeler, kimseyi eleştirmek için söylemiyorum kimseyi de eleştirmek niyetinde değilim, ikizdere ye karınca kararınca kim hizmet etmişse Allah hepsinden razı olsun, mevcut belediye başkanımız hizmet etmiş ise Allah ondan da razı olsun ama bizim iddiamız şu, biz daha iyi yönetiriz biz daha iyi hizmet getiririz bizim İkizdere de ki ufkumuz ve vizyonumuz daha büyük bizim iddiamız bu. İkizdere’yi hangi alanda marka yapmamız lazım bunlarla ilgili masamızın üzerinde gerçekten yığınlarla ilgili konumuz var. İkizdere de yapılan hizmetlerin kaynağında biz varız bunu neden söylüyorum şunun için söylüyorum, İkizdere belediyesi kendi bütçesi ile personel maaşını zor öder arkadaşlar. Biz buraya yatırımı nasıl kazandıracağız şöyle kazandıracağız. Biz milletvekilleri ve belediye başkanı hukukunu çok sağlam olacak ve doğal gaz nasıl getirdik buraya merkezi hükümet olarak biz getirdik arkadaşlar doğal gazı”

AKP’li Avcı’nın İkizdere belediyesine yönelik eleştirilerinin ardından MHP’ li belediye başkanı Hakan Karagöz sosyal medya hesabından AKP’li Avcı’ya tepki gösterdi.

“CUMHUR İTTİFAKI ÜYESİ BELEDİYE BAŞKANINA UĞRAYIP BİR ÇAYINI İÇTİNİZ Mİ?”

Başkan Karagöz, “Seçim sürecindeyiz normal olarak görüyorum. Rize milletvekilimiz Sayın Muhammet AVCI Vekilim İkizdere’de muhtarlar toplantısı yaptı Toplantıda İkizdere’ye sık sık geldiğini söylemiş ve ayrımcılıktan bahsetmiş. Peki ben bir soru sorayım vekilime? Sayın Vekilim siz defalarca İkizdere’ye geldiniz İlçede Cumhur ittifakı üyesi bir belediye başkanı var uğrayıp bir çayını içtiniz mi? Bu başkan nasıl biri? Cumhur ittifakını liyakat la temsil edebilir mi? Bir ihtiyacı var mı? Siz söylediniz “belediyenin geliri Personel maaşını ödeyemez” yapabileceğimiz bir şey var mı diye hiç arayıp sordunuz mu?

Değerli Vekilim toplantıda bizlere de lütuf edip katkımız için teşekkür etmişsiniz minnettarım. Vekilimsiniz Samimiyetle saygı duyuyorum seçim sürecindeyiz normal görüyorum.

“AKP BELEDİYECİLİĞİ ÜLKEDE FIRTINALAR ESTİRDİ İKİZDEREMİZE BİR DAMLA DÜŞMEDİ”

Sayın Vekilime bir soru daha sorayım. Değerli vekilim bizden önce İkizdere’yi 15 yıl AK Parti belediyesi yönetti beğeniriz beğenmeyiz AK Parti Belediyeciliği Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Ülkede fırtınalar estirdi ancak, İkizdere’mize bir damla düşmedi biz göreve geldiğimizde İlçe ne haldeydi çıkın sokağa sorun lütfen. Vizyondan bahsettiniz sayın vekilim vizyon ’un ne olduğunu biz Gösterdik, İkizdereli neleri nasıl yaptığımızı biliyor katkınız azımsanmayacak kadar tabii ki destek olacaksınız siz büyüğümüzsünüz, vekilimizsiniz, Cumhur ittifakı ortağımsınız hükümetsiniz sokaktaki vatandaş bize hep şu soruyu soruyor “nasıl destek alamazsınız siz ortak değil misiniz?” Değerli vekilim niyetim asla ve asla burada polemiğe girmek değil dedim ya seçim sürecindeyiz.Sayın Vekilim biz kıt imkanlarla adeta Eminönü de dilenip yeni camide dağıttık bu anlayışla hizmet ettik ve seçim manifestomuzdaki vaatlerimizin kat be kat üstünde hizmet ettik ve öz güvenle diyoruz ki yaptıklarımız aklımızdakilerin ve İkizdere’nin Potansiyelinin dahi % 10 u bile değil.

“CUMHURBAŞKANIMIZA %88, 35 OY VEREREK (GÜNEYSUDAN FAZLA) SEVGİSİNİ, SAMİMİYETİNİ GÖSTERDİK”

Kıymetli Vekilim dönemimizde ikizdere ’de yapısal değişikliklere imza attık hamdolsun en büyük başardığımız şey ne biliyor musunuz? ‘İkizdere’den bir şey olmaz algısı’ nı değiştirdik. Bugün İkizdere’de bir Dünya Dağ kayağı şampiyonasını konuşuyorsak işte bahsettiğiniz vizyoner bakış açısının ürünüdür sayın vekilim. Biz İkizdere’nin 20-30 yıl sonrasında nerelerde olacağını hayal ediyor o minvalde çalışıyoruz.

Değerli Vekilim İkizdere’de yaptığımız her yatırımın derin bir hikayesi var siz Doğalgaz dan bahsettiniz tabii ki katkınız var olacak da bu millet size ve Sayın Cumhurbaşkanımıza %88.35 oy vererek ( Güneysudan fazla) sevgisini, samimiyetini gösterdiğini düşünüyorum. Bizler kapı kapı dolaşarak Sayın Cumhurbaşkanımıza oy istedik yani bu başarının içinde Cumhur ittifakı ortağı olan MHP kadroları da var.”

 “İKİZDERE BELEDİYESİ KENDİ BÜTÇESİ İLE PERSONEL MAAŞINI ZOR ÖDER”

Biz seçim münasebetiyle buradayız, burada yaptığımız tüm toplantılarda bizden talep eden hep siz oldunuz şimdi biz sizden talep ediyoruz. Esasında bir muhasebe dönemi bu sizde kendi muhasebenizi yapacaksınız bir taraftan seçmenleriniz var seçmenleriniz de sizinle ilgili muhasebe yapacaklar herkes karar verecek. En önemli gündemimiz belediyeler, kimseyi eleştirmek için söylemiyorum kimseyi de eleştirmek niyetinde değilim, ikizdere ye karınca kararınca kim hizmet etmişse Allah hepsinden razı olsun, mevcut belediye başkanımız hizmet etmiş ise Allah ondan da razı olsun ama bizim iddiamız şu, biz daha iyi yönetiriz biz daha iyi hizmet getiririz bizim İkizdere de ki ufkumuz ve vizyonumuz daha büyük bizim iddiamız bu. İkizdere’yi hangi alanda marka yapmamız lazım bunlarla ilgili masamızın üzerinde gerçekten yığınlarla ilgili konumuz var. İkizdere de yapılan hizmetlerin kaynağında biz varız bunu neden söylüyorum şunun için söylüyorum, İkizdere belediyesi kendi bütçesi ile personel maaşını zor öder arkadaşlar. Biz buraya yatırımı nasıl kazandıracağız şöyle kazandıracağız. Biz milletvekilleri ve belediye başkanı hukukunu çok sağlam olacak ve doğal gaz nasıl getirdik buraya merkezi hükümet olarak biz getirdik arkadaşlar doğal gazı”

NE OLMUŞTU?

MHP Lİ BAŞKAN KARAGÖZ AKP İLÇE BAŞKANINI SUÇLAMIŞTI

İkizdere’nin Eskincedere vadisinde 2 yıl önce Cengiz inşaatın Taş ocağı projesine karşı çıkan ve çeşitli eylemler gerçekleştiren köylülerle ilgili AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, bölgede başlayan eylemlerle ilgili “HDP ve PKK provokasyonu” nitelemesinde bulunmuştu. AKP ilçe başkanı Mustafa Havuz ’un söz konusu iddialarına ise MHP’li İkizdere Belediye Başkanı Hakan karagöz MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı nedeniyle konuşmak istemediğini belirterek ilçedeki AK Parti teşkilatına yönelik suçlamalarda bulunarak şunları söylemişti:

Sizinle Cumhur İttifakı’na zarar vermemek için polemikten uzak kalmak istiyorum ancak üslubunuz ve verdiğiniz bilgiler yanlış ve taraflı. Bizler bura da tarafımız belli İkizdere’den tarafız, vatandaştan tarafız, coğrafyamızdan tarafız. Bizler daha ilk günden beri vatandaşımızın yanındaydık, dertlerini dinledik ulaşabildiğimiz yetkililere ulaşmaya çalışıyorduk. Sizler bir yerlerden emir almadan maalesef seçmeninize ihanet edip sahaya gelmediniz, gelemediniz. Sahayı sizler boş bırakıp HDP & CHP’ lilere bıraktınız kendi hatanızı şimdi bizlerin üzerinden yavuz hırsız misali bizlerden, özellikle şahsımdan çıkartmaya çalışıyorsunuz. Yanlış ve yalan beyanlar ile bir yerlere varılmaz. Bundan sonra gelişecek olaylar için ders olsun bu olay da algınızı yüksek tutup tarafınızı yanlış doğru sahada belirtirsiniz inşallah”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş