İrfan Değirmenci “TİP’in 5’inci Vekili Olmaya Adayım”

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, milletvekili adaylığı teklifi götürdükleri Halk TV programcısı gazeteci İrfan Değirmenci’nin olumlu yanıt verdiğini açıkladı. Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Sosyal medya hesabından..

İrfan Değirmenci “TİP’in 5’inci Vekili Olmaya Adayım”
Son Güncelleme: Whatsapp

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, milletvekili adaylığı teklifi götürdükleri Halk TV programcısı gazeteci İrfan Değirmenci’nin olumlu yanıt verdiğini açıkladı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Halk TV programcısı gazeteci İrfan Değirmenci’ye milletvekili adaylığı teklifi ettiklerini açıkladı. Olumlu yanıt veren Değirmenci TİP’in milletvekili adayı oldu.

TİP Genel Başkanı Baş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Dört yandan kuşatılan basın dünyamızın güvenilir ismi sevgili İrfan Değirmenci milletvekili adaylığı teklifimizi kabul ederek mücadelemize güç verdi. Yürekten teşekkür ediyorum. Özgürlüğümüzü yeniden kazanacağız”

DEĞİRMENCİ: TİP’İN 5’İNCİ VEKİLİ OLMAYA ADAYIM

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş’ın milletvekili adaylığı teklifi götürdükleri Halk TV programcısı gazeteci İrfan Değirmenci’nin olumlu yanıt verdiğini duyurmasının ardından Değirmenci de videolu bir açıklama yayımladı.

Değirmenci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “1960’larda mecliste sınırlı sayıda vekille fırtına gibi esen, 2020’lerin başında, Erdoğan iktidarının sonunda, 4 kişiyle 400 kişilik muhalefet eden TİP’in 5’inci vekili olmaya adayım” notunu kullandı.

Değirmenci paylaşım yaptığı videoda şu ifadeleri kullandı:

“Hep yanınızdaydım bugüne kadar, bundan sonra da öyle olma devam edecek. Bu meclise, ezilenlerin, hakkı yenenlerin, işsiz bırakılanların, özgürlüğünden mahrum edilenlerin, ötekileştirilenlerin, ‘sen git’ denilenlerin, ‘gidiyorsan güle güle’ denilenlerin sesini taşıyacağım. Birlikte yapacağız bunu. Birlikte başaracağız. Çok umutluyum, yeni bir yola çıkıyoruz. Arkamda Türkiye’nin en güçlü siyasi partilerinden biri var. 1960’larda Meclis’te sınırlı sayıda vekille fırtına gibi esen, 2020’lerin başında Erdoğan iktidarının sonunda dört kişiyle 400 kişilik muhalefet eden, Türkiye İşçi Partisi’nin beşinci vekili olmaya adayım. Umarım sayımız 50’yi bulur. Umarım desteğinizle o Meclis’te biz de varız deme şansını elde ederiz. Çok heyecanlıyım açıkçası, paraşütle falan inmiş değilim. Sokaktayım, mücadelenin göbeğindeyim, ünlü müyüm? Evet. İlk kez bu tanınmışlık bir işe yarayacakmış gibi hissediyorum. Onun dışında zaten beraberiz. Belki Ankara’da metroda, belki İstanbul’da marmarayda, belki İzmir’de Kordon boyunda karşılaşırız zaten.. Yüzyüze gelince yüzünüze bakmaktan çekinecek hiçbir şey yapmamış olmanın iç rahatlığı, gönül rahatlığı var. Size bugüne kadar hiç yalan söylemedim. Ve şunu vadedebilirim bundan sonra da hiç yalan söylemeyeceğim. Başarabiliriz. Birlikte başarabiliriz. İnadımız, irademiz. Hadi siz de bir oy Kemal Beye, bir oy Mecliste bizlere, kendinize, TİP’e, Türkiye İşçi Partisine..”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.