İşten atılan tersane işçileri”İyi çalışma koşulları istediğimiz için işten atıldık”

Harb-İş Sendikasında örgütlü, Gölcük Tersane Komutanlığında çalışan 4 işçi işten atıldı. İşçiler “İyi çalışma koşulları istediğimiz için işten atıldık” dedi aynı zamanda sendikaya da tepki gösterdi. Gölcük Tersane Komutanlığından tazminatsız..

İşten atılan tersane işçileri”İyi çalışma koşulları istediğimiz için işten atıldık”
Son Güncelleme: Whatsapp
Harb-İş Sendikasında örgütlü, Gölcük Tersane Komutanlığında çalışan 4 işçi işten atıldı. İşçiler “İyi çalışma koşulları istediğimiz için işten atıldık” dedi aynı zamanda sendikaya da tepki gösterdi.

Gölcük Tersane Komutanlığından tazminatsız şekilde işten atılan 4 işçi için Harb-İş Kocaeli Şubesinin çağrısıyla açıklama gerçekleştirildi.

Öğle paydosunda tersane işçilerinin katılımıyla yapılan açıklamada atılan 4 işçi de konuşma yaptı. Yaptıkları konuşmada, işten atmaların somut hiçbir nedeni olmadığını ifade eden işçiler, sendikaları Harb-İş’e de tepki gösterdi.

Atılan bir işçi yaptığı konuşmada “Biz her ne kadar işveren tarafından işten çıkarılmış gibi görünsek de daha iyi çalışma koşullarına sahip olmak için verdiğimiz mücadelelerden rahatsız olan birilerinin tesiri ile bu karar alındı” ifadelerini kullandı.

Mola saatleri içinde 4 atölyede çay içtikleri gerekçesiyle iş akitlerinin feshedildiğini ifade eden işçi yetkililere seslenerek “Biz emekçilerin ekmeği ile oynamayın. Kamu vicdanında kabul görmeyen bu adaletsiz politikaları terk edin. Kendisini toplu sözleşmenin ve kanunların üzerinde gören, uğradığımız haksızlığa ses çıkarmayan tüm sorumluları kınıyoruz” dedi.

Atılan bir başka tersane işçisi ise “Sendikacılık hak yeme yeri değil, hak alma yeridir. Güneş balçıkla sıvanmaz” diyerek tepkisini dile getirdi.

İşçilerin konuşmasının ardından Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi adına açıklamayı Şakir Akçer okudu.

Açıklamada, tersane işçilerinin yaşam koşullarının her geçen gün kötüye gittiği, işten atılma kaygısı yaşadıkları belirtildi. “Kabul edilebilir değil” diyen Şakir “Alınan işten atma kararları gözden geçirilsin” talebini dile getirdi. (Kocaeli/EVRENSEL)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.