İYİ Parti Teşkilat başkanı Akpınar istifaları yalanladı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

İYİ Parti Teşkilat başkanı Akpınar istifaları yalanladı

Bu haber 05 Şubat 2024 - 12:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İYİ Parti Teşkilat başkanı Akpınar istifaları yalanladı

İYİ Parti Teşkilat başkanı Akpınar istifaları yalanladı

İyi Parti Rize İl Teşkilat Başkanı İsmail Akpınar İYİ Parti’ den 200 üyenin istifa ettiği iddialarını yalanladı.

Gençağa Karafazlı

Eski İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık’ın ihraç talebiyle disipline sevk edilmesinin ardından Özyanık, kendisi ile birlikte 200 partilinin partiden istifa ettiğini açıklamıştı. Özyanık’ ın bu açıklamasının ardından İyi Parti Rize İl Teşkilat Başkanı İsmail Akpınar iddia edildiği gibi partiden 200 değil özyanık’ın yandaşı olan 46 kişinin istifa ettiğini açıklayarak Özyanık’ı yalanladı.

İyi Parti Rize İl Teşkilat Başkanı İsmail Akpınar yaşananlarla ilgili yazılı bir açıklama yaparak şunları söyledi

“Bilindiği üzere geçen hafta Eski İl başkanı Ayşegül Özyanık hakkında disiplin süreci başlatılmış, akabinde disiplin süreci tamamlanmadan kendisi partimizden istifa ettiğini ardından 200 arkadaşının da istifa ettiğini duyurmuştu. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Özyanık’ın iddia ettiği gibi partimizden 200 kişi değil ilk gün 26 kişi, ikinci gün 11 kişi ve bugün itibariyle 9 kişi partiden istifa ederek toplam sayı 46 dır , istifa eden arkadaşlarımız ise Özyanık’ın kendi akrabalarıdır.

“PARTİ POLİTİKALARINI YOK SAYDI”

Yine Ayşegül ÖZYANIK hakkında başlatılan disiplin süreci henüz tamamlanmadan, sürecin başlamasına neden olan paylaşımının üstüne ekleyerek, parti politikalarımızı hiçe sayarak açıklamalarda bulunmuştur. Disiplin süreci henüz tamamlanmadan önce disiplin kurulundan uyarı ya da kınama şeklinde bir karar dahi çıkmadan, savunma dahi vermeden paylaşımları hakkında en ufak pişmanlık dahi göstermeden partiden istifa etmeyi tercih etmiştir.

“PARTİDEN AYRILMAK İÇİN SORUŞTURMAYI BAHANE ETTİ”

Bu istifanın anlamı şudur; Ayşegül ÖZYANIK zaten partiden ayrılmaya karar vermiştir. Kendisi hakkında disiplin sürecinin başlamasını bahane edip, mağdur rolünü oynayıp partimize zarar vermek istemektedir. Değil eski il Başkanı kim olursa olsun partimizin temel ilkeleri vardır Partimize hiçbir şekilde zarar verecek davranışlar içerisine giremez.

İyi partimizin tek başına seçimlere girme kararı genel merkezimiz tarafından alınmış doğru ve yerinde bir karardır. Bu kararın olumlu yansımalarını önümüzdeki yerel seçimlerde hep birlikte göreceğiz. İstifa iddialarının aksine önümüzdeki süreçte dün olduğu gibi bugünde Partimize yönelik halkımızın ilgisi artarak devam etmektedir.

Parti il örgütümüz merkez ilçe ve ilçe örgütleri üyelerimizle bir bütünlük içerisinde Rize ve ilçelerinde sahada çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz. Nasıl 1 oy daha fazla alırız çabası içerisinde gece gündüz çalışmalarına devam ettiği bir süreçte partililerimizin bu emeğini bir takım yalan ve iftiralarla yok saymaya çalışmak kimsenin hakkı ve haddi de değildir.

“İLKESİZ AYAK OYUNLARI İÇERİSNDE OLANLARA KARŞI MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

İyi Partimiz, Genel Başkanımız sayın Meral Akşener öncülüğünde ülkenin demokratik özgür bir ülke olma mücadelesinde yolumuza tüm entrikalara rağmen devam ediyoruz. Seçimlere İYİ Parti olarak tek başımıza girme kararımız sonrası halkın teveccühü artmış bu azım ve kararlılıkla yolumuza devam etmekteyiz. Merkez ilçe başta olmak üzere tüm ilçe ve beldelerde değerli adaylarımızla tüm halkımızın oylarına talibiz. Bu yerel seçimlerde şu an itibariyle 4 belediye başkan adayımızı açıkladık. Yapılacak yerel seçimlerde yerel belediyecilik anlayışının nasıl olduğunu dosta düşmana göstereceğiz. Katılımcı çoğulcu halkını kucaklayan belediyecilik anlayışıyla İYİ Parti Rize il örgütü olarak ortaya konulan ayak oyunlarına, halkımızı yoksulluğa açlığa mahkûm eden partilerde yer edinmek için mavi boncuk vererek ilkesiz duruş sergileyen çıkarcı ve menfaatçi bir siyaset anlayışına karşı her şart ve koşulda mücadele etme kararlılığımız devam edecektir”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA