İyi Partili Demiroğlu, Ardeşen Belediye İşçilerinin Alacaklarının Ödenmemesine tepki gösterdi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

İyi Partili Demiroğlu, Ardeşen Belediye İşçilerinin Alacaklarının Ödenmemesine tepki gösterdi

Bu haber 22 Nisan 2022 - 14:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İyi Partili Demiroğlu, Ardeşen Belediye İşçilerinin Alacaklarının Ödenmemesine tepki gösterdi

Rize-İyi Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mehmet Zeki Demiroğlu, Ardeşen Belediyesi bünyesinde çalışan İşçilerin fazla mesai ve ikramiye gibi alacaklılarının ötelenmesine tepki gösterdi.

Ardeşen belediyesi işçilerin haklarını gasp ediyor

GENÇAĞA KARAFAZLI

İyi Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mehmet Zeki Demiroğlu Rize’nin Ardeşen ilçesi AKP li belediyesi Belediyede çalışan işçilerin 4 aydan beri fazla mesai ve ikramiye alacaklarının geciktirildiğini ve bu durumdan işçilerin mağduriyet yaşadığını öne sürerek Ardeşen belediyesinin işçilerin haklarını ödemesi çağrısı yaptı.

Demiroğlu, “Üzülerek izlediğimiz ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz bütün vatandaşlar gibi çiftçilerimiz, kamu ve özel sektör çalışanımızda   Ramazan ayıyla birlikte bütün temel tüketim maddelerine artan fiyatlar ile birlikte geçim sıkıntıları had safhaya varmıştır.

Özellikle ücretli çalışanları, sabit kalan ücretleri bu zam furyası ve enflasyon karşısında çaresizlik içerisindedir. Emekçilerin içerisinde bulunduğu durum böyle iken özellikle dolaylıda olsa kamu çalışanı niteliğinde olan belediye iştirakleri çalışanlarının fazla mesai ve ikramiye gibi hak kazandıkları alacaklarının belediye tarafından geciktirilmesi ve bugüne kadar ödenmemesi belediyede çalışan emekçi kardeşlerimizin ikinci bir mağduriyet yaşamasına sebep olmaktadır.

“EKONOMİK KRİZ YAŞIYORSANIZ NEDEN YENİ İŞÇİ ALIYORSUNUZ”

Belediyenin bu tutumu hakkaniyetle bağdaşmamaktadır. Eğer mazeret belediyemizin içinde bulunduğu ekonomik durumla izah edilecekse yapılan yeni personel alımlarıyla pek örtüşmeyecektir. Bu nedenle Belediyemiz bünyesinde bulunan işletme ve şirketlerde çalışan işçi kardeşlerimizin hak ve alacaklarının bir an önce özelliklede ramazan ayı içinde ödenmesi gerektiğini ilgili idarecilere hatırlatmak istiyorum.”  Dedi.

Ardeşen belediyesinin çalışanlarına 4 aylık mesai ve ikramiye borcu ödemediği toplam borcun ise 500 bin TL olduğu öğrenildi.

“BİRİLERİ ÇALIŞANLARLA ARAMIZI AÇMAK İSTİYOR”

İyi Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mehmet Zeki Demiroğlu’ nun Ardeşen belediyesine yönelik eleştirilerine Ardeşen belediye yazılı bir açıklama yaprak, çalışanlarıyla aralarını açmak isteyenler olduğunu öne sürdü;

Belediyeden yapılan yazılı açıklamalarda;

“Ardeşen Belediyesi olarak sendikal hakları olmayan şirket çalışanlarımızın sendika sözleşmesini biz imzaladık. Çalışanlarımızın maaş farklarına zamlı düzenleme yaptık. Sosyal denge ve ikramiyelerle ilgili hak edişlerini de ek protokolle onayladık.

Hal böyleyken birileri çalışanlarımızla aramızı açma adına bu tür iddialar ortaya atıyor. Sosyal denge ödemeleri de planlandığı şekilde zamanı geldiğinde ödenmektedir.

Biz çalışanlarımızla birlikte el ele vererek tüm enerjimizi ortak sevdamız Ardeşen’imize ve halkımıza hizmet için harcamaktayız kimse personelimizle aramızı bozamayacak”

Demiroğlu, “Üzülerek izlediğimiz ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz bütün vatandaşlar gibi çiftçilerimiz, kamu ve özel sektör çalışanımızda  Ramazan ayıyla birlikte bütün temel tüketim maddelerine  artan fiyatlar ile birlikte geçim sıkıntıları had safhaya  varmıştır.

Özellikle ücretli çalışanları, sabit kalan ücretleri bu zam furyası ve enflasyon karşısında  çaresizlik içerisindedir. Emekçilerin içerisinde bulunduğu durum  böyle iken özellikle dolaylıda olsa kamu çalışanı niteliğinde olan belediye iştirakleri çalışanlarının fazla mesai ve ikramiye gibi hak kazandıkları alacaklarının belediye tarafından geciktirilmesi ve bugüne kadar ödenmemesi belediyede çalışan emekçi kardeşlerimizin ikinci bir mağduriyet yaşamasına sebep olmaktadır.

“EKONOMİK KRİZ YAŞIYORSANIZ NEDEN YENİ İŞÇİ ALIYORSUNUZ”

Belediyenin bu tutumu hakkaniyetle bağdaşmamaktadır. Eğer mazeret belediyemizin içinde bulunduğu ekonomik durumla izah edilecekse yapılan yeni personel alımlarıyla pek örtüşmeyecektir. Bu nedenle Belediyemiz bünyesinde bulunan işletme ve şirketlerde çalışan işçi kardeşlerimizin hak ve alacaklarının bir an önce özelliklede ramazan ayı içinde ödenmesi gerektiğini ilgili idarecilere hatırlatmak istiyorum.”  dedi.

Ardeşen belediyesinin çalışanlarına 4 aylık mesai ve ikramiye borcu ödemediği toplam borcun ise 500 bin TL olduğu öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA