İyi Partili Türkkan tepkiler sonrası istifa etti - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

İyi Partili Türkkan tepkiler sonrası istifa etti

Bu haber 07 Kasım 2021 - 15:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İyi Partili Türkkan tepkiler sonrası istifa etti

Bingöl’de Meral Akşener’e tepki gösteren bir kişiye hakaret eden Lütfü Türkkan, TBMM Başkanlığı’na dilekçe verdi: “Meral Akşener’in talimatıyla görevimden istifa ediyorum.”

İYİ Parti, Meral Akşener’in Bingöl ziyareti sırasında tepki gösteren bir kişiye hakaret eden Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’la ilgili harekete geçti. Edinilen bilgiye göre İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener talimatıyla grup yönetiminde değişim kararı alındı. Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın yerine seçim yapılacak. İYİ Parti Meclis grup yönetimi ve milletvekilleri yarın saat 14.00’te toplanarak yeni grup başkanvekilini seçecek.

Lütfü Türkkan, Meral Akşener’in talebi üzerine TBMM Başkanlığı’na yazı göndererek grup başkanvekilliğinden istifa etti.  Türkkan istifa yazısında da “Meral Akşener’in talebi üzerine” ifadesini kullandı. İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu da yaptığı yazılı açıklamada Lütfü Türkkan’ın görevden alınmadığını ve kendisinin istifa ettiğini söyledi.

Lütfü Türkkan, ettiği hakaret nedeniyle şu açıklamayı yapmıştı:

Bingöl’de daha önce Sayın Meral Akşener’e sosyal medya yoluyla hakaret ve küfür eden bir vatandaş karşımıza çıkarak şimdi burada ifade etmek istemediğim birtakım sözleri söylemeye devam etti. Ben de onu o kalabalıktan uzaklaştırmak isterken ciddi küfürlere de maruz kaldım. Onların bir kısmı o videoda yoktu. Hatta söyledim. ‘Küfür etme’ diye de birkaç defa ikaz ettim. Netice itibariyle gelinen o sinir gerginliği o sıkıntılı durum sonucu hiç yapmam gereken bir şeyi yapmışım. Hakaret etmişim kötü sözler söylemişim. Bunlar hiç doğru olmayan bana da yakışmayan ifadeler bunun da farkındayım. Ben o yüzden, burada başta bütün milletimizden, bir kadın olması hasebiyle başta genel başkanımız olmak üzere tüm kadınlardan, partililerimizden, arkadaşlarımdan da özür diyorum. Doğru bir şey değildi bu yanlış bir şeydi ama o sinir gerginliği, o atmosferin getirdiği belki de fazla bir heyecan doğru olmayan bana da hiç yakışmayan, şimdiye kadar doğru bulmadığım herkesi yadırgadığım bu konuda böyle bir hata yapmaya sevk etti. Tekrar bütün milletimizden özür diliyorum. Bunun da kabulünü rica ediyorum. Teşekkür ederim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA