Kadın Cinayetlerinde 2024’ün ilk 4 ayında 147 kadın katledildi

CHP Milletvekili Gamze Akkuş, “Kadın cinayetlerinde yılın ilk 4 ayında, son dört yılın zirvesi yaşandı. Kadına şiddet ve kadın cinayetleri azaldı iddiasını veriler çürütüyor” dedi. CHP İstanbul Milletvekili Dr. Gamze..

Kadın Cinayetlerinde 2024’ün ilk 4 ayında 147 kadın katledildi
Son Güncelleme: Whatsapp
CHP Milletvekili Gamze Akkuş, “Kadın cinayetlerinde yılın ilk 4 ayında, son dört yılın zirvesi yaşandı. Kadına şiddet ve kadın cinayetleri azaldı iddiasını veriler çürütüyor” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Dr. Gamze Akkuş İlgezdi, kadına yönelik şiddetin azaldığını söyleyen AKP’li bakanların açıklamalarına dair konuştu. İlgezdi. “Kadın cinayetlerinde yılın ilk 4 ayında, son dört yılın zirvesi yaşandı. Kadına şiddet ve kadın cinayetleri azaldı iddiasını veriler çürütüyor. 2024’ün ilk 4 ayında 147 kadın katledildi” diye ifade etti.

İktidarın ‘kadına şiddet ve kadın cinayetleri azaldı’ iddiasını verilerin yalanladığını ortaya koyan CHP Milletvekili Dr. Gamze Akkuş İlgezdi, “Kadına şiddete karşı önlem aldığını iddia eden AKP’li yetkililer ve bakanların söylemlerinin aksine kadın cinayetlerinde yılın ilk 4 ayında, son dört yılın zirvesi yaşandı. Kadına şiddet ve kadın cinayetleri azaldı iddiasını veriler çürütüyor” diye konuştu.

SÖYLEMLERİN AKSİNE KADIN KATLİAMLARI SÜRÜYOR

Konuya dair yazılı açıklama yapan CHP’li İlgezdi, kadına yönelik politikaların etkin olmayışı ve yetersizliği hakkında şunları ifade etti. “AKP iktidarı için kadının adı dahi yok, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere bakanlıkların kadına şiddete karşı aldığı önlemlerin yetersizliğinin bedelini kadınlar hayatlarıyla ödüyor. Erkek şiddeti her geçen gün katlanarak artıyor. Bir gecede bir imza ile İstanbul Sözleşmesinden çıkan iktidar, artan şiddetin azmettiricisi oluyor. Kadına şiddete karşı önlem aldığını iddia eden AKP’li yetkililer ve bakanların söylemlerinin aksine kadın cinayetlerinde yılın ilk 4 ayında maalesef yine zirve yaptı.”

İKTİDAR KADINLARI KORUMUYOR

2024’ün ilk 4 ayına ilişkin verilerindeki göre; 147 kadın katledildi. İlgezdi açıklamanın devamında şöyle konuştu. “Türkiye’de kadınlar adeta yaşam mücadelesi veriyor. Yalnızca geçtiğimiz Nisan ayında 33 kadın hayattan koparıldı. Aydın’da bir kadın kendisini rahatsız eden bir adamı polise bildirdiği halde evinin önünde öldürüldü, bu yaşanan son acı olayda bile AKP iktidarının kadınları korumasız bıraktığı gözler önüne seriliyor.” (Ankara/EVRENSEL)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.