Kalkan: AKP terörle, baskıyla iktidarı gasbetti

 PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, 1 Kasım seçimleri ile ilgili Med Nuçe TV’ye konuştu. Kalkan, “7 Haziran seçimlerini değerlendirmek gerekir. Ne oldu da 7 Haziran sonuçları uygulanmadı. Burada açıktır..

Son Güncelleme: Whatsapp

 PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, 1 Kasım seçimleri ile ilgili Med Nuçe TV’ye konuştu. Kalkan, “7 Haziran seçimlerini değerlendirmek gerekir. Ne oldu da 7 Haziran sonuçları uygulanmadı. Burada açıktır ki AKP kaybetmişti, yenilmişti, zorla bunu tersine çevirmek için bu seçimi öngördü. Terörle baskıyla iktidar oldunuz” dedi.

Kalkan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Seçim denilebilirse eğer gerçekten. bir tablo ortaya çıktı. seçimde çok büyük bir mücadele yaşandı. Faşizme karşı büyük bir kararlılık ve özveriyle barış özgürlük için mücadele eden herkesi selamlıyorum. Faşist saldırılar sonucu katledilenleri saygı ve minnetle anıyorum.

Aslında Tayyip Erdoğan ve AKP’nin 7 Haziran’da ulaşmayı umut ettikleri tablo oldu. Sonunda kanla, şiddetle, baskıyla, katliamla, hile ile böyle bir sonucu ortaya çıkardılar.

HARAM BİR İKTİDAR

Türkiye toplumunun gerçek siyasi eğilimlerini yansıtan 7 Haziran seçimleridir. O da tam yansıtmıyordu ama. Açıkça toplum değişim istiyordu, özgürlük istiyordu. Tek başına iktidarı sürdürmenin gereği olarak gören zihniyet 24 Temmuz’dan itibaren dayattığı savaş sonucunda zorla iktidara geldi. AKP iktidar oldu. Seçim kazanmadı, iktidar gasp edildi. El kondu bile denebilir. Haram bir iktidardır.

SÜRECİN SORUMLULARINDAN BİRİ MHP

MHP’ye bir operasyon vardı. Devlet Bahçeli’nin politikaları tartışılacak tabii. Bahçeli bu sürecin sorumlularından bir tanesi. AKP’yi kendi çizgisine çekti ama yarı yarıya milletvekilini kabul etti. Türkeş ‘Düşüncelerimiz iktidarda biz hapisteyiz’ demişti. Şimdi herhalde Bahçeli de ‘düşüncelerimiz iktidarda biz yarı yarıya milletvekillerimizi kaybettik. Bunlar olur’ diyecektir. Bu bir oyun karşılıklı çok net biçimde.

TERÖRLE, BASKIYLA İKTİDAR OLDUNUZ

7 Haziran seçimlerini değerlendirmek gerekir. Ne oldu da 7 Haziran sonuçları uygulanmadı. Burada açıktır ki AKP kaybetmişti, yenilmişti, zorla bunu tersine çevirmek için bu seçimi öngördü. Terörle baskıyla iktidar oldunuz.

PKK’NİN HDP’Yİ ENGELLEDİĞİ DOĞRU DEĞİL

7 Haziran’dan sonra müdahale olmuş PKK HDP’yi engellemiş. Bu düşünce yalandır. PKK 7 Haziran sonuçlarını nasıl değerlendirmiş. HDP’yi engellemiş mi teşvik mi etmiş. Engellemiş ifadeleri yalandır.  200 tane HDP il ilçe binasını PKK mi yaktı, binlercesini PKK mi tutukladı. Biraz dürüst olunsun. İspatlasınlar. İspatlamayan namerttir. PKK 7 Haziran seçim sonuçlarını esas alıyor. Bizce hâlâ geçerli olan 7 Haziran sonuçlarıdır. 1 Kaım’ı kimse Türkiye toplumunun gerçek eğilimidir diye yansıtamaz. ne kadar by DNSUnlocker” style=”color: rgb(170, 18, 24); transition: all 0.3s ease-in-out; left: auto; opacity: 1; top: auto; font-weight: bold; box-sizing: border-box !important; outline: none !important; border: 0px !important; bottom: auto !important; clip: auto !important; clear: none !important; display: inline-block !important; float: none !important; height: auto !important; margin: 0px 0px 0px 3px !important; max-height: none !important; max-width: none !important; min-height: 0px !important; min-width: 0px !important; overflow: visible !important; padding: 0px !important; position: static !important; right: auto !important; text-transform: uppercase !important; transform: none !important; vertical-align: baseline !important; visibility: visible !important; width: auto !important; zoom: 1 !important; background: 0px 0px !important;”>BASKI olduğunu da hile olduğunu da görüyoruz.

MÜCADELE SÜRECEK

Hareketimiz her zaman demokratik siyasetin sorunları çözmesinden yana. Türkiye’nin, bölgenin buna ihtiyacı var.

Seçimden önce cumhurbaşkanı da başbakan da  savaş da sürecek, ezeceğiz yıkacağız diyerek her şeyi söylediler. ‘Şimdi arkamızda siyasi destek var’ diyerek bu saldırıyı daha da geliştirebilirler. Bu bir ihtimaldir. Seçim sonuçları ne bir karamsarlık yaratsın ne de rehavete yöneltsin.

Kimse rehavet içerisinde olmasın. Hangi biçimde olursa olsun önümüzde büyük mücadele süreci var.” (HABER MERKEZİ)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.