betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

KAMUOYU İLE PAYLAŞIN!

Anayasamızın 71’nci maddesinde; kamu hizmetine girenlerin mal bildiriminde bulunmaları ve bu bildirimlerin tekrarlanma sürelerinin kanunla düzenleneceği belirtilmiştir. Mal Bildiriminde bulunmak zorunda olanlar, 3628 sayılı kanunun 2’nci maddesinde ve ilgili yönetmeliğin..

KAMUOYU İLE PAYLAŞIN!
Son Güncelleme: Whatsapp

Anayasamızın 71’nci maddesinde; kamu hizmetine girenlerin mal bildiriminde bulunmaları ve bu bildirimlerin tekrarlanma sürelerinin kanunla düzenleneceği belirtilmiştir.

Mal Bildiriminde bulunmak zorunda olanlar, 3628 sayılı kanunun 2’nci maddesinde ve ilgili yönetmeliğin 3’ncü maddesinde, mal bildiriminin verileceği merciler ile bildirimde bulunacaklar mezkûr kanunun 8’nci maddesinde ayrıntılı olarak sayılmıştır.

Kanun gereğince mal bildiriminde bulunacak olan Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis üyeleridir. Seçim sonrasında seçilecek olanlar ilgili mercie mal bildirimlerini vereceklerdir. Bu yasal zorunluluk.

Yasal zorunluk yetmez! İsteyerek, bilerek, samimiyetle şeffaflık gerekli. Kamuoyu ile paylaşılmalı.

Neden mi?

Kapalı kapılar ardında, gizli saklı, kulaktan kulağa;  haksızca veya iftira boyutunda siyasetten menfaat temin edildiği çok uzun yıllardan bu yana konuşulmakta.

Ayrıca, Belediye kadrolarında görev yapanların da maddi menfaat sağladığı her dönem konuşulmaktadır. Bu fısıltı gazetesi aracılığı ile yayınlan bu söylentiler her görevliyi zan altında bırakmaktadır. Demek ki “Mal Bildiriminde” yasal zorunluluk bu söylentilerin yayılmasını engellememektedir.

İşte bu nedenle;

Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ile İl Özel İdaresi Meclis üyeleri yasal olarak verecekleri “Mal Bildirimlerini” kamuoyu ile paylaşması daha doğru olacaktır.

Çok zor da değil. Seçildikten sonra ilgili makama “Mal Bildiriminde” bulunacaklar. Yapılacak olan bu bildirimin kamuoyu ile paylaşılması.

Belediye Başkanlığına, Belediye Meclis Üyeliğine ve İl Özel İdaresi Meclis üyeliğine aday olan hiç kimse kamuoyu ile paylaşmaktan kaçınmayacaklardır.

Şimdi Yapmaları gereken;

Seçim kampanya dönemlerinde bu konuda seçmene taahhüt de bulunmalarıdır.

Böylelikle birlikte görev yapacakları Kamu Personeline de örnek olacaktır bu tavırları.

Sonucunda şeffaf bir mahalli idare gösterilmiş olacaktır.

Sayın adaylar, hadi hepiniz “Mal Bildirimlerinizi” kamuoyu ile paylaşacağınızı taahhüt edin.

Edin ki ileride bu söylentilerin oluşmasının önüne geçin.

Siyasetin kişisel zenginleşme aracı olmadığını vatandaşa bu tavrınızla gösterin.

Gönüllü olarak bilerek isteyerek vatandaşa hizmet etmek için aday oluyorsunuz. Peki, o zaman neden kaçacaksınız ki “Mal Bildiriminizi” kamuoyu ile paylaşmaktan?

Paylaşmazsanız bu söylentiler eskisinden daha fazla artarak sürecektir.

Gelin paylaşın kamuoyu ile!

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.