betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Karafazlı’ya Ardahan’da yoğun ilgi

  HDP Eş genel başkanı Figen Yüksekdağ’ın Ardahan mitingine Artvin milletvekili adayı Recep Demirci ile birlikte davet edilen ve  Türkiye halkının bir  aydan beri konuştuğu HDP Rize 2.sıra milletvekili adayı..

Son Güncelleme: Whatsapp

 

HDP Eş genel başkanı Figen Yüksekdağ’ın Ardahan mitingine Artvin milletvekili adayı Recep Demirci ile birlikte davet edilen ve  Türkiye halkının bir  aydan beri konuştuğu HDP Rize 2.sıra milletvekili adayı Selda Karafazlı Ardahan mitinginde coşkuyla karşılandı.Ardahan HDP İl örgütünün yoğun ilgi gösterdiği Karafazlı’nın alanda toplanan halkı selamlamasını isteyen il örgüt yöneticilerinin israrı üzerine seçim otobüsünün üzerine çıkan ve kısa bir konuşma yapan Selda Karafazlı’ya Ardahan halkı alkış ve sloganlarla yoğun ilgi gösterdi.Ardahan halkı  “selda canımızdır.Ardahan seninle gruru duyuyor” sloganları atarak konuşmasına destek verdi.karafazlı ise Karadeniz sevgilerini iletti.Barış kazanacak dedi.
Karafazlı ya sanatçı Hülya Avşar’ın akrabaları yoğun ilgi gösterirken onlarca Ardahan lı vatandaş Karafazlı ile fotoğraf çektirmek için adeta yarıştı.Miting sonrası Ardahan dan ayrılan Karafazlı yolda çalışan emekççilerin kendisini tanıması üzerine hatira fotoğraf çektirdi.

Ardından Yüksek dağ Ardahan halkına şöyle seslendi:
 

– “(HDP bürolarına saldırılar) Başbakan, çıkmış bize diyor ki ‘Saldırının faili yakalandı, bir sol örgüte mensupmuş önceden ve saldırıyı bu gerçekleştirmiş’ diyor. ‘Yalanınız batsın’ diyorum, başka hiçbir şey demiyorum. ‘Sizi  ıslah etsin’ diyorum, başka da bir şey demiyorum. Böyle büyük, kirli yalanlara sarılıyorsanız sizin işiniz bitmiş”
– “1,5 Ay boyunca 114 seçim büromuzu yaktılar, yıktılar. Yüzlerce arkadaşımız hastanelik oldu, kurşunlandı, satırlı saldırılara uğradı”

Ardahan – HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun, HDP’nin Adana ve Mersin’deki seçim bürolarına saldırıyı gerçekleştirilen zanlının yakalandığını açıklamasına ilişkin, “(Yalanınız batsın) diyorum, başka hiçbir şey demiyorum. ‘Sizi Allah ıslah etsin’ diyorum, başka da bir şey demiyorum. Böyle büyük, kirli yalanlara sarılıyorsanız sizin işiniz bitmiş” dedi.

Yüksekdağ, partisince Ardahan‘ın PTT Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu.

HDP’nin zorlu yollardan geçerek bugünlere ulaştığını anlatan Yüksekdağ, hiçbir saldırının 7 Haziran’da kazanacakları zaferi engelleyemeyeceğini söyledi.

Seçime sayılı günler kaldığını vurgulayan Yüksekdağ, “Alacağımız zaferden hiç kimse, hiçbir zulüm, hiçbir barbarlık ve saldırı asla ve asla bizi uzaklaştıramayacak. Artık o zaferle aramızdaki engeli de ortadan kaldırıyoruz. AKP hükumeti, siyasi iktidar, Türkiye halklarının zaferinin ve yeni yaşama ulaşmasının önündeki tek engeldir. İnşallah 7 Haziran’da o engeli kaldıracağız” diye konuştu.

Yüksekdağ, seçim çalışmaları sırasında birçok saldırıyla karşı karşıya kaldıklarını işaret ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun HDP’yi baraj altında bırakmak için çabaladığını iddia etti.

Erdoğan ve Davutoğlu’nun seçim meydanlarında sert bir dil kullandığını öne süren Yüksekdağ, “Yarın, öbür Gün okullarda bu iki zatın yaptığı konuşmalar ibret dersi olarak okutulacak, öğrencilere utanç vesikası olarak gösterilecekler. Yarını düşünmüyorlar, utanmıyorlar. Tarihe ibret vesikası olarak geçecek konuşmalar yapıyorlar. Tarihe utanç örneği olarak geçecek saldırılardan ve siyasetten medet umuyorlar ama unutmasınlar, dünya etme bulma dünyasıdır. Bugün bu halka ettiğinizi, yarın bulacaksınız. Bunu çok iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Figen Yüksekdağ, HDP’nin her türlü engellemelere rağmen barajı aşacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Her yerde partimizin barajı aşmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. AKP hükumeti ve Cumhurbaşkanı bütün işi gücü bırakmış, derdi, davası HDP’yi baraj altında bırakmak. HDP’yi baraj altında bırakma gayeleri, bu kirli ve karanlık amaçları 7 Haziran’da başlarına patlayacak. Bunu çok iyi biliyoruz. Keskin sirke küpüne zarar, Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan. O meydanlarda HDP’yi baraj altında bırakmak için ırkçıların, faşistlerin, çetelerin saldırı düğmesine basarak partimizi hedef göstererek saldırı ve katliamla karşı karşıya kalmasına neden olarak kurduğunuz iktidar asla ve asla sizin olmayacak.”

– “1,5 ay boyunca 114 seçim büromuzu yaktılar”

Yüksekdağ, Adana ve Mersin’deki seçim bürolarına yönelik saldırının, katliam girişimi olduğunu aktardı.

Bu saldırıların şans eseri ölümlere neden olmadığını belirten Yüksekdağ, “1,5 ay boyunca 114 seçim büromuzu yaktılar, yıktılar. Yüzlerce arkadaşımız hastanelik oldu, kurşunlandı, satırlı saldırılara uğradı. Çalışma yürüttüğümüz alanları bizlere dar etmeye çalıştılar. Mitinglerimizi yasakladılar, bunlar yapılırken sağduyuya davet ettik. Bu saldırıları kınamalarını istedik, seçim güvenliğinden onlar sorumlu. Tek bir ses bile etmediler, kınama yapmadılar. Her gün meydanlarda bizi hedef gösterdiler. Bunun sonucunda Adana ve Mersin’de bir katliam provasıyla karşılaştık” şeklinde konuştu.

Figen Yüksekdağ, sözlerini şöyle tamamladı:

“Adana ve Mersin olaylarında verilmiş sadakamız varmış. Sadece bir tesadüf eseri arkadaşlarımız katliamdan kurtuldu. Bu katliam girişiminin gerçek sorumlularını açıklaması gereken Başbakan, çıkmış bize diyor ki ‘Saldırının faili yakalandı, bir sol örgüte mensupmuş önceden ve saldırıyı bu gerçekleştirmiş’ diyor. ‘Yalanınız batsın’ diyorum, başka hiçbir şey demiyorum. ‘Sizi Allah ıslah etsin’ diyorum, başka da bir şey demiyorum. Böyle büyük, kirli yalanlara sarılıyorsanız sizin işiniz bitmiş. Sizin yalandan başka bu halka verecek bir şeyiniz kalmamış.”(AA)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.