betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

KARANTİNA ALTINDA OLAN KAYMAKAMDAN HOPA HALKINA ÇAĞRI!

 KARANTİNA ALTINDA OLAN HOPA KAYMAKAMI ABDÜRREZZAK’ TAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI “15 GÜN EVLERİNİZDE KALIN” GENÇAĞA KARAFAZLI-KUZEYTVNET Artvin, Hopa’da yaşanan salgın karşında yeterince tedbir almadığı gerekçesiyle yurttaşlar ve çeşitli STK tarafından eleştirilen..

Son Güncelleme: Whatsapp

 KARANTİNA ALTINDA OLAN HOPA KAYMAKAMI ABDÜRREZZAK’ TAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI
“15 GÜN EVLERİNİZDE KALIN”

GENÇAĞA KARAFAZLI-KUZEYTVNET

Artvin, Hopa’da yaşanan salgın karşında yeterince tedbir almadığı gerekçesiyle yurttaşlar ve çeşitli STK tarafından eleştirilen Eşi ve çocuğunun korona virüs testleri pozitif çıkan ve kendisi karantina altında olan Hopa kaymakamı Abdurezzak  Canpolat Son günlerde Hopada kov-19 vaka sayısı hızlı artış göstermesi sonrası bir açıklama yaparak artan vakaların sebeplerine dikkat çekti.

Yazılı bir açıklama yaparak Hopa’da vakaların her geçen gün artmasıyla ilgili ilçe kaymakamı Abdurezzak  Canpolat, vakaların artış sebeplerini şu şekilde değerlendirdi.

1-      Düğünlerde kurallara uyulmaması ,
2- Asker uğurlamaları,
3- Kurban Bayramında vatandaşlarımız uyarılmasına rağmen toplu ve temaslı bayramlaşmaları,
4- Maske -Mesafe-temizlik kurallarına tam uyulmaması,
Yeni tedbirler alacağız
Dolayısıyla Kaymakamlık olarak belirli bir süreliğine düğün, nişan, asker uğurlama, taziye gibi toplu yapılan faaliyetler ile ilgili çeşitli tedbirler alacağız. Lütfen düğünlerde maske takalım, temas yapmayalım, halay-oyun oynamayalım, yeme içme kısımlarını iptal edelim, sosyal mesafeye uyalım, düğün salonu ve alanlarında kapasitesinden fazla kalabalık olarak bulunmayalım. Düğün sürelerini kısa tutalım.
Amaç ceza yazmak değil
Ayrıca saha denetimlerimiz sürüyor amacımız ceza yazmak değil amacımız birlikte bu mücadeleyi vermek ve salgını durdurmak. HOPA kuralları ne kadar çok sahiplenir ve uyarsa o kadar çabuk bu salgın azalır.
Vatandaşlarımız 15 gün evlerinde kalsın
Ayrıca önümüzdeki 15 gün boyunca vatandaşlarımızı mümkün olduğunca gönüllü olarak evde kalmaya davet ediyorum. Lütfen ilçe merkezinde hareketliliğimizi en aza indirerek ihtiyaçlarımızı giderdikten sonra 15 gün boyunca evde daha çok vakit geçirerek gönüllü karantina uygulayalım.

Çocuklar gizli taşıyıcı olabildikleri göz önünde bulundurulduğunda bu 15 gün süre zarfında çocuklarımızın dışarıyla temasını en aza indirelim. Hasta olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, HOPA kamuoyunu daha duyarlı davranmaya davet ediyor, kurallara uymamızın bizim sağlığımız için elzem olduğunu hatırlatmak istiyorum.” Dedi

Kaymakam ve ailesinin sağlığı iyi

Öte yandan korna virüsüne yakalanan kendisi karantina altında olan kaymakam Canpolat,eşi ve çocuğunun sağlık durumunun ise her geçen gün iyiye doğru gittiği öğrenildi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.