Kasten kadın öldürmek suçundan yargılanan sanık beraat etti

Erzurum’da, kız arkadaşını cam parçasıyla öldürdüğü iddiasıyla “Kadına karşı kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanan sanık, beraat etti. Erzurum’da, kız arkadaşını cam parçasıyla öldürdüğü iddiasıyla “Kadına karşı kasten öldürmek”..

Kasten kadın öldürmek suçundan yargılanan sanık beraat etti
Son Güncelleme: Whatsapp
Erzurum’da, kız arkadaşını cam parçasıyla öldürdüğü iddiasıyla “Kadına karşı kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanan sanık, beraat etti.

Erzurum’da, kız arkadaşını cam parçasıyla öldürdüğü iddiasıyla “Kadına karşı kasten öldürmek” yargılanan sanık Mohammad Nizar Arnabeh, delil yetersizliği gerekçe gösterilerek beraat etti.

AA’nın aktardığı habere göre, Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, taraf avukatları ile Anastasiia Emelianova’nın arkadaşları katıldı. Tutuklu sanık  Mohammad Nizar Arnabeh ise duruşmaya Erzurum E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı.

Cumhuriyet savcısı geçen celse sunduğu esas hakkındaki mütalaasında, sanık Arnabeh’in “kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını, hakkında takdir indirimi uygulanmamasını ve hükümle birlikte tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etmişti.

Emelianova’nın avukatı Begüm Osman ise sanık Arnabeh’in “Canavarca hisle kadını kasten öldürmek” suçundan cezalandırılmasını ve hakkında indirim uygulanmamasını talep etti.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, “Kadına karşı kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan sanık Mohammad Nizar Arnabeh hakkında delil yetersizliği nedeniyle beraat kararı verdi.

“ERİL YARGININ TEZAHÜRÜ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Emelianova’nın avukatı Begüm Osman, adliye çıkışında gazetecilere, eylül ayından itibaren yargılamanın sürdüğünü anlattı.

Davanın kamuoyuna mal olduğuna işaret eden Osman, “Bugün dosyamız karara çıktı ancak hiç beklemediğimiz bir sonuçla karşı karşıyayız. Aslında eril yargının yine bir tezahürü ile karşı karşıya olduğumuzu söylememiz çok doğru ve yerinde olacaktır. Çünkü aslında sanık en başından beri yalnızca bir ifadesinde değil, üç farklı ifadesinde de birden farklı beyanlarda bulunmuştu. Her defasında suçtan kurtulmaya yönelik beyanlarda bulunmuştu” diye konuştu.

Osman, şüpheden sanık yararlanır ilkesini bildiklerini anlatarak, şöyle devam etti:

“Ancak bu kadar bizim lehimize şüphe varken, başka hiçbir fail yokken, adeta sanığın mükafatlandırıldığı bir yargılamaya şahit olduk. Bu verilen kararın henüz gerekçesini bilmiyoruz, bir şerh var mı, bunu bilmiyoruz. 15 gün içerisinde gerekçeli kararı göreceğiz. Tabi ki istinaf hakkımızı kullanacağız. Üzgünüz ancak umutluyuz ve güçlüyüz. Mücadelemiz hep birlikte güçlü. Şüpheden sanık yaralanır ilkesinin bu kadar geniş yorumlandığı, ilk kararlardan birisi olabilir. Davanın takipçisi olacağız. Hiç beklemediğimiz bir beraat kararı ile karşı karşıyayız. Bu bir son ve net bir sonuç değil, verilen karar kesin karar değil. Maddi gerçeğin ortaya çıkması için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz.”

İddianamede, sanık Mohammad Nizar Arnabeh’in “kadına karşı kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.