Kayyıma tepki gösteren halka polis saldırısı!

 Diyarbakır’da seçilmiş Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçık Mızraklı’nın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak yerine kayyım atanmasını protesto etmek için belediye önünde toplanan yurttaşlara polis saldırdı. Diyarbakır’ da polis müdahalesi https://t.co/8vNaNUpqqM —..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Diyarbakır’da seçilmiş Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçık Mızraklı’nın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak yerine kayyım atanmasını protesto etmek için belediye önünde toplanan yurttaşlara polis saldırdı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı’nın görevden alınması ve yerine kayyum atanmasına yönelik tepkiler sürüyor. HDP’li milletvekilleri, belediye eş başkanları, parti yöneticileri ve yurttaşlar Mızraklı’nın görevden alınması ve yerine kayyım atanmasını protesto etmek için HDP il binasından belediye binasına doğru yürüyüşe getmişti. Belediye önüne gelen kitleye polis tomalarla saldırdı. 

Artı TV’ye konuşan saldırıya uğrayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi çalışanı “Ne yaparsa yapsınlar hiçbir zaman halk tarafından benimsenmeyecekler. Otorite olarak kabul edilmeyecekler” dedi. 

İKİNCİ SALDIRI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin önünde yapılan saldırının ardından polis ara sokaklara çekilen halka ikinci kez sert şekilde saldırdı. Yurttaşlar, belediye çalışanları, HDP’li milletvekilleri ve parti üye ve yönetcilerinin sert polis saldırısına rağmen direnişi sürüyor. Kitle “Baskılar bizi yıldıramaz” ve “Direne direne kazanacağız” sloganları atıyor. 

ARTI TV MUHABİRİ DE SALDIRIDAN ETKİLENDİ

Polis müdahalesinde bir yurttaş burnundan yaralanırken, yaşanan saldırıyı canlı yayınla aktaran görev başındaki Artı Tv Diyarbakır Temsilcisi Bahar Kılıçgedik de gazlı saldırıdan etkilendi. 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.