Kenan Bıyık’ın Yalanları Bir Bir Ortaya Çıkıyor! - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Kenan Bıyık’ın Yalanları Bir Bir Ortaya Çıkıyor!

Bu haber 23 Ağustos 2022 - 14:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Kenan Bıyık’ın Yalanları Bir Bir Ortaya Çıkıyor!

CHP,GELECEK VE İYİ PARTİYE SALDIRAN KENAN BIYIK’IN YALANLARI BİR BİR ORTAYA ÇIKIYOR

KUZEYTEVE. ÖZEL HABER

Seçimlerde CHP ‘den aday olup seçimlere 20 gün kala hiçbir gerekçe göstermeden adaylıktan vazgeçen ve telefonlarını CHP’lilerin yüzüne kapatan Kenan Bıyık, kendisinin adaylığıyla ilgili Deva ve Gelecek parti yöneticileriyle görüşüp istişareler ettiği şeklindeki açıklamaları Deva ve Gelecek parti yöneticileri tarafından yalanladı.

ANAP sonrası AKP’den milletvekili aday adayı olabilmek için dosya hazırlayıp başvuru yapan ancak yeterli ilgiyi göremeyince parti arayışına giren muhafazakâr sağ bir anlayışa sahip Kenan Bıyık son olarak CHP ye sığındı.

“CHP ÖRGÜTLERİNDEN VE KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLEMEDİ”

Ülkedeki siyası konjonktür gereği CHP ye kabul edilen Kenan Bıyık 2018 seçimlerinde Rize’de belediye başkanlığına aday gösterildikten sonra ortalıktan kayboldu. Seçimlere 20 gün kala telefonunu kapatıp ortalıkta gözükmeyen Bıyık seçim sonrası sağlıklı bir şekilde ortaya çıktı ancak neden aday olmaktan korktuğu konusundaki gerekçeleri bugüne kadar üyesi olduğu parti yönetimine söylemedi.

Bu tutarsız ürkek teslimiyetçi tavrından dolayı CHP il ilçe yönetimlerinden özür dahi dilemeyen yeniden CHP den aday adayı olma çabası içerine giren Bıyık, yaşananlarla ilgili kamuoyuna hiçbir açıklama yapmaması ise çeşitli tepkilere neden oldu.

 “BENİ GENEL MERKEZ GÖNDERDİ GİT ÇALIŞ DEDİ”

Bugüne kadar girdiği hiçbir seçimden galip çıkmayan Kenan Bıyık, Bir yerel haber sitesine verdiği röportajda “CHP, GELECEK ve İYİ Parti oylarıyla Rize de milletvekili çıkmaz. Artık Kenan Bıyık partisi kuruldu”  şeklinde açıklamalar yapması 6’lı masa olarak bilinen partilerde rahatsızlık yarattı.

Kenan Bıyık, kendisine adaymış görüntüsü ile gittiği her yerde,  beni genel merkez gönderdi “git çalış” dediler yalanıyla kamuoyunda şimdiden CHP adayı imiş gibi algı oluşturmaya çalışıyor.

Kenan Bıyık,  konuşmasında ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a “ondan Allah razı olsun ömrü üzün olsun onun hizmetlerini görmemezlikten gelebilir miyiz hizmetler başımız üstüne sağlık diliyorum, daha çok hizmet etsin” sözleriyle överek Erdoğan’ı yere göğe sığdıramaması görüntülerin yer aldığı videonun onlarca partili tarafından CHP genel merkezine gönderildi.

“KENAN BIYIK DAHİL HİÇ KİMSEYE “GİT ÇALIŞ” DEMEDİK”

CHP genel merkez yetkililerinden konuyla alakalı edinilen bilgilere göre şikâyette bulunan partililere ve bazı yerel medya mensuplarına genel merkez yetkilileri “sakın olun süreci izliyoruz her şey kontrolümüzde, yaşananların farkındayız, partimiz hiç kimseye” memleketine git çalış adaysın” bugüne kadar dememiştir, şuanda aday kim ve ya kimler olacak tartışması yaşanmasını doğru bulmuyoruz, 6’lı masa çalışmalarına devam ediyor henüz adaylık süreci ile ilgili bir çalışmada yok” dediklerini öğrenildi.

“PARTİ BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞÜYORUM YALANIYLA KAMUOYUNDA ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR”

Kenan Bıyık, verdiği röportajda “ben İyi parti yöneticileri, DEVA parti il başkanı Muhammet Avcı ile merkez ilçe yöneticisi Mustafa Papker, GELECEK Parti il başkanı Osman Civelek ile sürekli görüşüyorum istişare ediyorum”  sözleri ile 6 ‘ li masanın parti temsilcilerinden de adaylık için destek alıyor gibi algı oluşturmaya çalışan Kenan Bayık’ı bahsettiği partilerin yöneticileri yalanladı.

“MASADA OLAN PARTİLER ADAYLIK KONUSUNU KONUŞMUYOR”

Gelecek partisi Rize il başkanı Osman Civelek, Kenan Bıyık’ın kendisiyle istişare ettiği şeklindeki açıklamaları ile ilgili yönelttiğimiz soruya;

“Ben Kenan beyle geçmişte beraber siyaset ettim. 6’lı masanın il başkanları olarak zaman zaman bir araya geliyoruz her konuda istişarelerimiz oluyor seçim güvenliği, sandık güvenliği vs. Adaylık konusunda da alacağımız ortak karar doğrultusunda hareket edeceğiz, eğer ki yukarısının da onayı olursa tabi, ama daha erken bu konular diye düşünüyorum. Şu an için isim konusunda belirlenen bir şey yok. Biz 6’lı masanın vereceği kararlar doğrultusunda hareket edeceğiz. Hiç kimseyle adaylık konusunda istişare içerisinde değiliz”

“BEN KENAN BIYIK’I GENEL BAŞKANIMIZ GELDİĞİNDE TANIDIM ONUNLA GÖRÜŞMEM YOK”

DEVA parti Rize il başkanlığına geçen ay seçilen Muhammet Avcı ulusal ve yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Basın mensuplarının çeşitli konularda sorularını cevaplayan Avcı, Kenan Bıyık sorusu üzerine;

CHP den aday olduğunu CHP, İYİ Parti ve Gelecek parti oylarıyla Rize’de vekil alınamayacağını Kenan Bıyık partisi kuruldu ben yoksam bu iş olmaz diyen Kenan Bayık’ın sizlerle istişare ettiği görüştüğü sorusuna Muhammet Avcı;

“Genel başkanımız Rize’ye geldi orada biz Kenan Bey’i de davet ettik, ben kendisiyle orada tanıştım. Dolayısıyla bu zaten cevap herhalde yani. Tabi her zaman Rize’nin sorunlarıyla ilgili konuşulabilir şu an seçimin hangi tarihte olacağı hakkında net bir tarih yok. Dolayısıyla seçime hangi sistemle girileceğine dair bir netlik yok. Nisandan önce olursa başka sonra olursa başka bir sistemle giriliyor seçime. Seçim ittifakları hakkında bir netlik yok. Dolayısıyla adaylık konuşmak için ortada bir sebep yok. Yani Kenan Bey veya bir başkası ile alakalı biz bir istişare yapmadık.” Diyerek Bıyık’ın yerel bir haber sitesine yaptığı “ben Avcı ile de görüşüyorum” açıklamalarını yalanladı.

“BENDE KENAN BIYIK’IN TELEFONU BİLE YOK”

Kenan Bıyık’ın, parti başkanları ve yöneticileri ile istişare ettiği açıklamalarını parti başkanlarının yalanlamalarının ardından DEVA Parti merkez ilçe yönetim kurulu üyesi Mustafa Papaker ‘de Bıyık’ın  kendisiyle ilgili açıklamalarını yalanladı.

Papaker “ Kenan Bıyık ile genel başkanımız Ali Babacan ziyaretinde karşılaştık. Orada kendisine hoş geldin dedim. Benimle adaylığı konusunda her hangi bir görüşmesi söz konusu değil. Bir yanlışlık olacak. Bende Kenan Bıyık’ın telefonu o zaman yoktu bile. Benimle her hangi bir görüşmesi yok” diyerek Bıyık’ı yalanladı.

KENAN BIYIK

Kenan Bıyık kışın fotoğraf çekiniyor bugün paylaşıyor

“GEÇMİŞ YILLARDA ÇEKİNDİĞİ FOTOĞRAFI YENİ DİYE PAYLAŞIP ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞTI”

Siyasi parti başkan ve yöneticileri ile sürekli görüşüp istişare ettiği yalanlarıyla kamuoyunda “ben isteniyorum” algısı oluşturmaya çalışan Kenan Bıyık’ın kamuoyunu yanıltması bunlarla sınırlı değil.

Bıyık, geçmiş yıllarda havaların soğuk olduğu bir günde genç kadınlarla bir araya gelerek beraber çektirdiği bir fotoğrafı yeni bir fotoğraf imiş gibi sosyal medya sayfasında paylaşması dikkatlerden kaçmadı.

Bıyık’ın genç kadınlarla yeni olmayan geçmişe kalmış bir fotoğrafı bugün yaşanmış bir enstantane imiş gibi paylaşması kamuoyunda “çok ayıp bir durum gençlerimizi bu oyunlara alet etmek doğru değil” şeklinde tepkiye neden oldu.

” BIYIK KENDİSNİ ELEŞTİREN GAZETECİYİ SOSYAL MEYA HESAPLARINDAN ENGELLEDİ”

Geçen hafta kendisini “solcu, Devrimci ve CHP li olmayan” diye eleştiren haberrize genel koordinatörü Şenol Öksüz’ü sosyal medya hesaplarından engelleyen Kenan Bıyık ,”benimle ilgili yazılanlara itibar etmiyorum yalan yazıyorlar” sözlerinin ardından bakalım bu kez kendisini yalanlayanlarla ilgili hangi yalana başvuracak!

“ DERDİ ALTILI MASA ADAYI KAZANMASIN”

Anlaşılıyor ki Kenan Bıyık’ın derdi, kendisinin hiçbir partiden aday gösterilmeyeceğini bilmesine rağmen ve Rize’den 6,lı masanın kesin olarak milletvekilliği çıkaracağının ortaya çıkmasıyla, başka siyasi partiler tarafından bilinçli olarak sahaya erkenden sürülen bir figüran olarak açıkça görev üslendiği, tek amacının 6’ lı masanın göstereceği adayların önünü keserek seçilmesini engellemek”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA