Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a çay- simit hesabı videosunu hatırlattı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a çay- simit hesabı videosunu hatırlattı

Bu haber 28 Ocak 2024 - 21:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a çay- simit hesabı videosunu hatırlattı

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın simit hesabı videosu

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 1993 yılında yaptığı çay-simit hesabını hatırlattı. Kılıçdaroğlu, “Değerli kardeşlerim, bu zalim yönetim bu aziz millete 1 bardak çayla 1 simidi bile layık görmüyor” dedi.

Artı Gerçek – CHP 7. Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1993 yılında henüz belediye başkanı değilken dönemin iktidarını eleştirmek için asgari ücret üzerinden yaptığı çay-simit hesabının videosunu bu akşam X hesabından yayınladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın kendi sözleriyle 2024 yılındaki asgari ücret üzerinden hesaplama yaparak Erdoğan’ın çay-simit hesabını hatırlattı. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

“Koltuk derdi olanın Allah belasını versin. Recep Tayyip Erdoğan sen sadede gel. Kuru simidin fiyatı 15 TL olmuş memleketimde. Al sana 17 bin 2 TL asgari ücret, 10 bin TL emekli maaşıyla, çay simit hesabı. Cümleler ve hesaplar sana aittir ve ilginç şekilde doğrudur. 1 Simit 15 lira, 1 çay 10 lira. 3 çocuk, hatun ve sen 5 kişilik bir aile. Gün 3 öğün, ay 30 gün. Bir çay bir simit 25 lira. Bir öğünde 125 lira. 3 öğünde 375 lira. Aylık 11 bin 250 TL. Değerli kardeşlerim, bu zalim yönetim bu aziz millete 1 bardak çayla 1 simidi bile layık görmüyor. Bunların peşinden nasıl gideceksiniz? Evin kirasını kim ödeyecek? Elektrik parasını kim ödeyecek? Su parasını kim ödeyecek? Çoluk çocuğun okul masraflarını kim karşılayacak? Soruyorum size. İşte ekonominin durumu bu.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA