Köseoğlu “O fotoğrafta yer alan il başkanı istifa etmelidir” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Köseoğlu “O fotoğrafta yer alan il başkanı istifa etmelidir”

Bu haber 08 Mayıs 2022 - 11:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Köseoğlu “O fotoğrafta yer alan il başkanı istifa etmelidir”

Rize de yerel bir gazetenin 73.yayın yılı kutlama pastasının kesilmesi esnasında İyi Parti Rize il başkanı Ayşegül Özyanık, MHP ve AKP il başkanlarıyla ayni fotoğraf karesinde yer alması İyi Parti Rize teşkilatlarında adeta deprem yarattı. Partili yöneticiler il başkanına tepki gösterdi.

“Bize it diyen Genel başkanımızın yolunu kesen evini basan zihniyetle pasta kesmek utanç vericidir”

GENÇAĞA KARAFAZLI

Rize’de yerel bir gazetenin yayın hayatının 75.yıl dönümü kutlamasında 5 siyasi parti il başkanının verdiği fotoğrafta İyi Parti Rize il başkanı Av. Ayşegül Özyanık’ın bulunduğunun ortaya çıkması İyi Parti de adeta deprem etkisi yarattı.

İyi Parti üyesi yüzlerce kişi sosyal medya hesaplarından “genel başkanımıza Rize de yapılan saldırıları ne çabuk unuttunuz sayın başkan” şeklinde Rize il başkanı Ayşegül Özyanık’a tepki gösterirken İyi Parti ilçe başkanları Genel başkan meral Akşener’e yaşananları aktararak şikâyette bulundu.

Rize’de günlük yayınlanan ve 73. kuruluş yılını kutlayana yerel bir gazetenin idari bürosunda yaş günü kutlaması gerçekleşti.

Yapılan kutlamada yaş günü pasta kesimine AKP Rize İl Başkanı İshak Alim, CHP İl Başkanı Saltuk Deniz, MHP İl Başkanı İhsan Alkan, İYİ Parti İl Başkanı Av. Ayşegül Özyanık, BBP İl Başkanı Ensar Özçelik, Yeniden Refah Partisi Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, Saadet Partisi İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Pasta kesim esnasında 6 parti il başkanının yer aldığı fotoğrafın sosyal medyada yer alması sonrası İyi Parti üyeleri ve ilçe başkanları il başkanı Ayşegül Özyanık’ın MHP ve AKP il başkanlarıyla birlikte pasta kesmesiyle ilgili fotoğrafın genel başkanları Meral Akşener’i küçük düşürdüğünü öne sürerek il başkanı Özyanık’a tepki gösterdi.

“BU FOTOĞRAF AKŞENER’E YAPILAN KÜFÜR VE HAKARETLERİ ÖRTÜYOR”

ANKA haber ajansı İyi Parti ilçe başkanlarına yaşananları sordu.

İyi Parti Rize merkez ilçe başkanı Gönül Er, “bu fotoğraf Rize de genel başkanımız Akşener’e yapılan hakaret ve küfürleri örten bir fotoğraftır. Ben kin duyarak siyaset yapmaktan yana değilim ancak partimizin genel başkanından özür dilemesi gerekenlerle el ele tutuşarak pasta kesmeyi de doğru bulmuyorum.

Bu fotoğrafı partililerimiz hoş karşılamadı bende görünce şaşırdım tabii ki kimse ile düşman değiliz ancak, genel başkanımıza “hain” diyenleri ve yapılanları unutmadık. Onlarca partilimiz bizi arayıp eleştiride bulunuyor sosyal medyada büyük tepki var. Genel merkezimize konu partilileri tarafında aktarıldı genel merkezimizin alacağı her türlü karara saygılı olacağız”

 “MHP İL BAŞKANI AKŞENER’E FOSVORLU CEVRİYE DEDİ”

İyi Parti Fındıklı ilçe başkanı Soyhan Köseoğlu;

“Tüm kamuoyunun bildiği gibi geçen yıl Rize ve ilçelerinde bir gez düzenleyen genel başkanımız Meral Akşener’e ilk olarak İkizdere’de doğa talanına karşı direnen yurttaşlara ziyaret edeceği sırada bir provokasyon yapılmıştı.

Ardından Rize merkez ve daha sonrasında Çayeli ilçemizde bu provokasyonlar devam etmişti.

Bu provokasyonları onaylayan bir zihniyeti savunan AKP ve MHP il başkanlarıyla bir arada aynı bıçağı tutarak pasta kesmek İyi Parti genel başkanı başta olmak üzere tüm partililere bir hakarettir. MHP il başkanı genel başkanımıza “fosforlu Cevriye” diyen bir başkandır.

Genel başkanımızın evini basan yolunu kesen zihniyetlerle pasta kesen il başkanı içimizi yaktı.?

Genel başkanımız meral Akşener’e yaptıkları hakaretleri unutan Rize ziyaretinde asılan pankartları unutan, İkizdere ve Çayeli’nde yapılan saldırıları unutan, yüzlerce çirkin sözlerin muhatabı olanlarla sırıtıp genel başkanımıza fosforlu Cevriye diyen, edepsizlerle o hakaretleri hiçe sayıp o hakaretleri yutan, onlarla iş birliği içinde olan kim varsa sayın genel başkanımızın yanında yeri yoktur.

Millet ittifakına millet ittifakının genel başkanlarına her gün hakaret eden illet zillet diyen AKP ve MHP genel başkanlarının Rize il başkanlarıyla ellerinizi birleştirip hep beraber pasta kesmeniz bugüne kadar söylenen ağır sözleri unutturacak mı.?

Biraz onuru şerefi şahsiyeti varsa derhal istifa etsin”

“BİZ “İT” DİYENLERLE AYNI KAREDE OLAMAYIZ”

Fotoğrafın ortaya koyduğu tabloyu kabul etmediğini ifade eden İkizdere İyi Parti ilçe başkanı Ali Ayçin, İkizdere ve Rize’de yapılan saldırıları unutmadıklarını; “Bize it diyenlerle aynı karede olamayız başka söze gerek yok” diye tepki gösterdi.

Bu durumun parti içi bir sorun olduğunu sosyal medya üzerinden binlerce kişinin bu durumu tartışmasını doğru bulmadığını söyleyen Ardeşen ilçe başkanı Mehmet Zeki Demiroğlu;

“GENEL BAŞKANIMIZA YAPILANLARIN BİR BEDELİ OLMALI”

Bu olay tüm partililerimizi rahatsız eden bir olaydır. İl başkanı arkadaşımızın acemiliği mi diyelim bilemiyorum. Tabi ki öyle bir kareyi bir fotoğrafı biz tasvip etmiyoruz. Şahsım ve teşkilatım adına söylüyorum.

Biz barışçıl bir partiyiz. Bütün partilerle el ele tutuşmayı ve ortak bir söylem geliştirmeyi genel başkanımızın açıklamalarından da bunu çok net görebilirsiniz. Yani biz kavgayla değil barışla konuşarak kaynaştırarak orta yolu bulmaya çalışan bir partiyiz. Ancak daha önce genel başkanımıza yapılan provoke edilen olayların da ve yaşananlarında bir bedeli olmalıdır. Sonuç itibarıyla bu düşünmeden yapılmış bir şeydir. Tasvip etmiyorum” dedi

“BİZE İLLET İLLETLER İTLER DİYENLERİ HOŞGÖRÜ İLE KARŞILAMIYORUZ”

Bizlere “illet, illet, itler” diyenlerle bir arada tabii olmamaları gerektiğini ifade eden Pazar ilçe başkanı Rahmi Biber;

“Nagehan Alçı sevilmeyen bir kişidir bizim camiamızda. İmamoğlu’nun otobüse alıp da sohbet etmesi konuşması hoş karşılamadık. Yine bu pasta kesme olayı ise bize “illet, illet itler” diyenleri de hoşgörüyle karşılamıyoruz. Bu durumu genel merkezimiz değerlendirecektir ne karar verişe bekliyoruz uyacağız” Ama durum tabi ki genel merkezimize bağlıyız. Genel merkezimiz hangi tepkiyi gösterirse yanındayız.”

“İL BAŞKANIMIZI ÇEKEMEYENLER VAR GAZETECİLER BUNA ALET OLMASIN”

Yaşanan olayın haber değeri olmadığını büyütülmemesi gerektiğini söyleyen Çayeli ilçe başkanı Selman Kalyoncu;

“Davet edilen bir toplantıda olmalarında da bir sakınca yok. Birbirimizin düşmanı değiliz siyaset yapıyoruz. Fikirlerimiz tartışılacak. Yoksa bir araya gelmemizin tartışılmasını ben abes buluyorum.

Ben MHP’nin daveti olursa bana veya başka bir şey AKP’nin davetine gitmem. Asla gitmem. Ama ben şunu diyorum bizi bir başkası davet ediyor. Beni bir başkası davet ediyorsa ben o davete kimin gideceğini hesabını sormak zorunda değilim ki.

Elli yıllık hayatımda görmediğim temizlikte tertemiz bir il başkanı var. Bunu çekemeyenler, bunu başka yerlere savurmak isteyen tipler var. Onları da biliyorum çok detaylı konuşmaya gerek yok. Burada bir kasıt var bu kasta da gazeteciler olarak alet olmayın.” dedi

“FOTOĞRAF KÖTÜ İL BAŞKANIMIZ ACELE DAVRNADI”

Başkanlarının davet öncesi bir araştırma yapıp öyle o çağrıya cevap vermesi gerektiğinin altını çizen Güneysu ilçe başkanı Ömer Mamati;

“Bende bu fotoğrafın verilmesini çok doğru bulmuyorum. Burada direkt il başkanımızı da suçlamak istemem ancak sanırım siyasette daha öğrenmesi gerektiği şeyler var tecrübe bir anda olmuyor çağrıya gitmeden bir araştırma yapsaydı sanırım bu sorun yaşanmayacaktı. Aceleci davrandı ve istenmeyen bu fotoğraf ortaya çıktı”

Yaşanan bu gelişmelerin ardından yüzlerce iyi partili sosyal medya hesabından AKP ve MHP il başkan ile ayni fotoğrafta yer alan İyi Parti Rize il başkanına yönelik eleştiri ve tepkileri sosyal medya üzerinden sürdürmeye devam etti.

İyi Parti Rize il başkanı Av. Ayşegül Özyanık , ANKA haber ajansı muhabirlerinin sosyal medya üzerinde  kendisine  ortaya çıkan fotoğraf ve ilçe başkanlarının gösterdiği tepkiler konusunda neler söyleyeceğini sordu. Başkan Özyanık aradan sorularımıza cevap vermedi.

“GENEL MERKEZDE ARKADAŞLARLA GÖRÜŞÜP GEREKLİ AÇIKLAMAYI YAPACAĞIM”

İyi parti Trabzon Milletvekili Karadeniz sorumlusu Hüseyin Örs, yaşananların ne olduğunu tam olarak bilmediğini ancak yaşananlarla alakalı Genel merkezde arkadaşlarla ve il deki arkadaşlarla da görüşüp olayın gerek boyutunu araştıracaklarını, sorun sadece bir davete gitmekse bunda bir sorun olmadığını ancak sosyal medyada ki tepkileri de anlamak için olayın tam olarak içeriğini araştırıp gerekli bilgileri aktaracağını ifade etti.

“SOYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA