Mağdurlar sordu Murat Kurum, eliyle kamerayı kapattı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Mağdurlar sordu Murat Kurum, eliyle kamerayı kapattı

Bu haber 15 Ocak 2024 - 11:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Mağdurlar sordu Murat Kurum, eliyle kamerayı kapattı

TOKİ mağdurlarının sorularını yanıtlayamadı: Murat Kurum, eliyle kamerayı kapattı

Murat Kurum, TOKİ mağdurları ile karşı karşıya geldi ve protestoyla karşılandı. Bir kadının, “Babam kanserden öldü üzüntüsünden, 6 senedir mağduruz” sözleri sonrası Kurum, “Bir dakika öyle bir şey yok” diyerek kameraya eliyle müdahale etti.

 AKP‘nin İstanbul adayı Murat Kurum’un TOKİ mağdurlarıyla yaptığı konuşmada bir kişinin, “Babam kanserden öldü üzüntüsünden, 6 senedir mağduruz” sözleri sonrası “Öyle bir şey yok” dediği esnada Kurum’un aynı zamanda kamerayı eliyle kapatmaya çalıştığı görüldü.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) 2019 yılında başlattığı ‘100 Bin Alt Gelir Grubu Sosyal Konut Projesi’ kapsamında hak sahibi olan, ancak konutlarının 4 yıldır teslim edilmemesi ve konut fiyatları ile taksitlere yapılan zamlar nedeniyle mağdur olduklarını söyleyenler İstanbul’da Murat’a Kurum’u protesto etti.

TOKİ mağdurlarıyla bir araya gelen AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, mağdurların sorularını yanıtlayamadı. Murat Kurum’un TOKİ mağdurlarını dinlediği sırada, o anları videoya çeken bir kişinin kamerasını eliyle kapattığı görüldü.

‘SÖZLER TUTULMUYOR BAKANIM’

“Bugün 6. aydayız, 6 ay geçti” diyen bir mağdura Kurum, “Tamam” diyerek yanıt verdi. Aynı mağdurun sözlerinin devamında, “Tamam sarkabilir de Bakanım ne kadar? Ne zaman?” demesi üzerine ise Kurum, “Haziran’da” diye yanıt verdi. Mağdur bu kez de, “Sözler tutulmuyor Bakanım” sözleriyle tepkisini gösterdi.

Bir başka mağdur da Kurum’a, “Çalışan yok Bakanım, inanın hiç çalışan yok. 6 senedir biz kiralardayız” diye seslendi.

KURUM KAMERAYI KAPATMAYA ÇALIŞTI

Bir başka mağdur da Kurum’a, “Babam kanserden öldü üzüntüsünden, annemi ev sahibi çıkardı 6 senedir mağduruz” dedi.

Bu sözleri duyan Kurum, “Bir dakika öyle bir şey yok” diyerek kameraya eliyle müdahale edip kapatmaya çalıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA