Mecliste açıklama yapan Emine Şenyaşar’dan “Oğlum bırakılmazsa burası da Wan’daki kalabalık gibi olur”çağrısı

Meclis’te düzenlenen basın toplantısında “Biz yalnız bırakmayın” çağrısı yapan Emine Şenyaşar “Oğlum bırakılmazsa burası da Wan’daki kalabalık gibi olur” dedi.  AKP eski milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından..

Mecliste açıklama yapan Emine Şenyaşar’dan “Oğlum bırakılmazsa burası da Wan’daki kalabalık gibi olur”çağrısı
Son Güncelleme: Whatsapp

Meclis’te düzenlenen basın toplantısında “Biz yalnız bırakmayın” çağrısı yapan Emine Şenyaşar “Oğlum bırakılmazsa burası da Wan’daki kalabalık gibi olur” dedi.

 AKP eski milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından 14 Haziran 2018 tarihinde eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile ayı saldırıda yaralı kurtulan oğlu ve aynı zamanda Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Şanlıurfa Milletvekili olan Ferit Şenyaşar Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında ilk olarak konuşan Ferit Şenyaşar, DEM Parti 45 yıl sonra kazandığı Urfa’nın Hilvan (Curnê Reş) ilçesinde AKP’nin itirazı üzerine seçimin yenilenme kararına tepki gösterdi. Şenyaşar, “Hilvan’da seçimi kaybettiğini anlayan AKP ıslak imza tutanaklarına göre önde olduğumuz iki sandığın oy pusulalarını okulun içinde yaktılar. Olaya müdahale eden güvenlik görevlisini ve sandık görevlimizi de darp ettiler. Bütün sandık tutanakları birleştirildiğinde 521 oy farkıyla seçimi DEM Parti Hilvan’da kazanıyor. Hem sandıkları yakıyorlar hem suç işliyorlar üstüne de seçim sonucuna itiraz eden AKP olunca Hilvan YSK kurulu seçimi iptal ediyor. Hilvan halkının iradesini yok sayan bu kararı kabul etmiyoruz. YSK’nin bir an önce halkın iradesine saygı göstererek adaletli bir karar vermesini bekliyoruz” dedi.

“BU İNSANLIK MÜCADELESİNE SAHİP ÇIKIN”

Şenyaşar, DEM Parti Van Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Abdullah Zeydan’ın mazbatasının AKP adayına verilmesine karşı Van halkının büyük direnişi ile adaletin sağlandığını ifade etti. Şenyaşar, “Van’daki onurlu halkın haklı direnişi YSK’ye geri adım attırdı, Van’da adalet sağlandı. Biz de Meclis’ten onurlu olan bütün Türkiye halklarına, siyasi partilere, barolar başta olmak üzere bütün hukuk örgütlerine, STK’lara sesleniyoruz; yuvası dağıtılan anne Ankara’da Adalet Bakanlığı’nın önünde bir adalet mücadelesi veriyor. Adalet sağlanmadığı için daha taziyemizi kurmadık. Bayramda herkes, ailesinin yanında olacak ama yuvası dağıtılan anne bayramda Adalet Bakanlığı’nın önünde eylemine devam edecek.

Van’da gösterilen dayanışmanın Ankara’da Adalet Bakanlığı’nın önünde de gösterilmesini istiyoruz ve bütün Türkiye halklarına sesleniyoruz; bu insanlık mücadelesine sahip çıkın, geç gelen adalet zulümdür. Bu zulmün bir an önce bitmesini istiyoruz” diye konuştu.

EMİNE ŞENYAŞAR: BİZİ YALNIZ BIRAKMAYIN

Sonrasında konuşan Emine Şenyaşar ise şunları söyledi: “6 yıldır adalet arıyorum. Adalet Bakanlığı’nın önündeyim. Olmayan adaletin peşine düştük. Kendilerini saklıyorlar.  Ortaya çıksınlar ve konuşsunlar. Oğlumu bıraksınlar, boş yere tutuyorlar. Hastane kayıtlarını saklıyorlar, oğlumun tabancasını saklıyorlar. Oğlum bir şey yapmadı, onu bıraksınlar yeter. Bunlar (Halil Yıldız) faizci ve katliam yapıyorlar. Yeter artık oğlumu bıraksınlar, ben de evime, torunlarımın yanına gideyim bu Ramazan ayında. Bayramda da burada olacağım.”

KAYITLARI ÇIKARSINLAR

“Kayıtları çıkarsınlar bir suçumuz varsa bu oğlumu da tutuklasınlar. Yapanlar da geziniyor, Neden Halil’e arka çıkıyorlar, onu tutuklasınlar. O sadece katliam yapıyor. Çağrı yapıyorum; Oğlum bırakılmazsa burası da Van’daki kalabalık gibi olur. Sesleniyorum; bizi yalnız bırakmayın. Ben oğlumu görmek istiyorum. Allah bu haksızlığı yapanların yanına bırakmasın.”

Fotoğraf: MA

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.