MHP’li Seçkin Memişoğlu Hükümetin 19 TL olarak açıkladığı yaş çay alım fiyatına tepki gösterdi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

MHP’li Seçkin Memişoğlu Hükümetin 19 TL olarak açıkladığı yaş çay alım fiyatına tepki gösterdi

Bu haber 12 Mayıs 2024 - 12:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.
MHP’li  Seçkin Memişoğlu Hükümetin 19 TL olarak açıkladığı yaş çay alım fiyatına tepki gösterdi

2024 yılı yaş çay alım fiyatının 25 TL olmasını isteyen Ziraat odaları ve muhalefet partilerin tam aksi bir fiyat 35 TL isteyen hükümetin küçük ortağı MHP Rize merkez ilçe başkanı  Seçkin Memişoğlu Hükümetin 19 TL olarak açıkladığı yaş çay alım fiyatına tepki gösterdi.

GENÇAĞA KARAFAZLI- SÜMEYYE ÇELİK

(RİZE)Hükümetin açıkladığı  2024 yılı yaş çay taban fiyatına 2025 bin çay üreticisi yurttaş, siyasi parti temsilciler ,Ziraat odaları ve bir çok STK temsilcisi tepki gösterdi. Açıklanan fiyata ilginç bir tepkide daha önce yaş çay alım fiyatı 35 TL olarak açıklanmalıdır diyen hükümetin küçük ortağı MHP Rize merkez ilçe başkanı Seçkin Memişoğlu da tepki gösterdi.

Çay alım fiyatının sosyal medya üzerinden açıklanmasını eleştiren  MHP Rize Merkez İlçe Başkanı Seçkin Memişoğlu , yıllık enflasyon farkı dahi verilmeden fiyat açıklandığını bunu anlamanın zor olduğunu ifade ederek şunları söyledi.

“Yapılan çalışmayı, açıklanan fiyatı anlamak mümkün değil. Enflasyon farkı artı refah payı, çayı ve çay üreticisini yaşatacak bir bedel beklerken, yıllık enflasyon farkı bile verilmemesi kabul edilemez. Kamuya ait bir ürünün hafta sonu ve sosyal medyadan değer tespiti açıklanmasında bir o kadar anlaşılamaz. Çay elimizdeki oyuncak değil! Çay Rizelinin yaşam kaynağı, bu yanlışın düzeltilmesini bekliyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş