Millete küfür eden Cengiz’e suç duyurusu

 Millete küfür eden Cengiz’e suç duyurusu İzmir’de yaşayan 84 yaşındaki Mustafa Nevzat Keçecioğlu, Sabah Gazetesi ve ATV’nin satışıyla ilgili ortaya çıkan ses kayıtlarında Türk milletine küfür ettiği iddia edilen işadamı..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Millete küfür eden Cengiz’e suç duyurusu

İzmir’de yaşayan 84 yaşındaki Mustafa Nevzat Keçecioğlu, Sabah Gazetesi ve ATV’nin satışıyla ilgili ortaya çıkan ses kayıtlarında Türk milletine küfür ettiği iddia edilen işadamı Mehmet Cengiz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tarihî Kemeraltı Çarşısı’nda 60 yıl aktarlık yaptıktan sonra 1998’de emekli olan Keçecioğlu, işadamı Cengiz ile C.K. arasında geçen telefon konuşmalarında Türk milletine küfür edilmesine tepki gösterdi. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan PTT şubesinden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir dilekçe gönderip Cengiz’den şikayetçi oldu. Bazı internet sitelerinde yayımlanan telefon görüşmesi kayıtlarında, Sabah ve ATV’nin satışı için havuz oluşturdukları ve bu yönde telefon görüşmeleri yaptıkları iddia edilen Cengiz’in, Türk milletine yönelik çok ağır küfür ettiğini öne süren Keçecioğlu, bunun bir Türk vatandaşı olarak kendisini yaraladığını belirtti. İşadamı hakkında şikayetçi olarak suç duyurusunda bulunan Keçecioğlu, “Müteahhit Mehmet Cengiz’in, Türk milletinin namusuna alenen beyanla tecavüz etmesi, beni sade bir Türk vatandaşı olarak yaraladı. Bu yalnızca beni değil, Türk milletini de kapsayan bir ifade. Ben bu kişi hakkında, manevi tazminat hakkım saklı kalmak üzere suç duyurusunda bulundum. Dilekçemi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na faksladım.” dedi.

CHA

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.