betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

MUHTEŞEMSİN RİZE’NİN AVCISI !!!

Gençağa KARAFAZLI – 10 Ocak Gazeteciler günün de onlarca gazetecini gözaltına alınması, onlarca gazetecinin tutuklanması, gazetelere yönelik sansürler cezalar vs vs . Aslında bu önemli günlerde biz gazeteciler yaşadığı ülkenin..

MUHTEŞEMSİN RİZE’NİN AVCISI !!!
Son Güncelleme: Whatsapp

Gençağa KARAFAZLI –
10 Ocak Gazeteciler günün de onlarca gazetecini gözaltına alınması, onlarca gazetecinin tutuklanması, gazetelere yönelik sansürler cezalar vs vs .
Aslında bu önemli günlerde biz gazeteciler yaşadığı ülkenin basın ve ifade özgürlüğü durumunu Demokrasinin, basın ve ifade özgürlüğünün ne durumda olduğu konusunda tartışmalar ve açıklamalar yapması gereken bir gündeyiz.
Fakat gel gör ki bu önemli günde, öyle garip tipler ortaya çıkıyor ki , ‘bu kadar olur’ diyecek cinsten yazılar kaleme alınca, ister istemez bizlerde gazeteciliğin bu kadar ayağa düşürülmesine karşı bir refleks göstermek durumunda kalıyoruz ve yazıyoruz.
Aşağıda yazılanların sahibi aslında bir gazeteci değil, Yazıyı okuduğunuzda bu kişinin gazetecilikten öte ‘her dönemin adamı’ deyimine uygun bir kişilikle karşı karşıya kaldığımızı sizlerde anlayacaksınız.
Nereden mi anlayacağız demeyin.
AKP rize Milletvekili Muhammet Avcı’ya “muhteşem avcı” dediği için değil, onu umursamadım bile hatta, AKP İktidarlarında Rize’de bu güne kadar yapılan her yatırımda imzası olan ,Havaalanı projesini ilk gündeme taşıyan eski AKP Rize Milletvekili Hasan Karalı ’da geçmişte ayni şekilde “muhteşem Karal” dediği yere göğe sığdıramadığı için de değil..
Şuradan anlayacağız bu durumu.
Yıkamanın, yağlamanın, yalakalık etmenin, biatçı olmanın da belirli kriterleri vardır.
Herkes bu kriterlere uygun gazetecilik yapmayı beceremez..
Mesela ben gerçekten bu kriterlere uygun gazetecilik etmeyi hiç beceremem.
Yeteneğim bu konuda sıfır.
Neyse daha fazla uzatmadan gelelim şu “Muhteşem” hikâyeye…
MUHTEŞEMSİN AVCİ
Rize olağan üstü bir dönem ve tarihi bir süreç yaşıyor. Bu söz bana ait değil. Ama gerçek olduğu için, bu olağan üstü dönem ve tarihi süreci arka planına bakmak istiyorum.
Gerçekten olağan üstü ve tarihi bir süreç mi?
Rize’de zeminindeki kayma nedeniyle yan yatan “Pizza Kuleleri” yıkımına başlandı kısa sürede vatandaşlara yapılıp teslim edilecek. Batı batıyor, gitti gidecek denilen merkezde binalara iş yerlerine devasa kentsel dönüşümle çok büyük ve inanılmaz bir değişim yaşanacak. Bu da başka bir sabah rüyası. Olağan üstü ve tarihi bir süreç.
50 -70 senede halledilmeyen, hatta zamanın muhalefeti tarafından yapılmayacak denilen 3 kilometrelik çift tüp tünelle şehri Salarha vadisine açan muhteşem yatırım. Şehrin güneye açılmasının iki vadiye açılmasının katkısını yaşayarak göreceğiz. Salahra ve Ortapazar şehirleşme anlamında, merkezde yaşanan sıkışıklık anlamında çok kıymetli girişimlerdir.
Lojistik merkezin ihale edilmesi zemin etüt çalışmalarının başlaması yüreğimi hoplatan bir dev yatırım. Rize’nin değil bölgenin kaderini değiştirecek muazzam bir proje.
Karadeniz’in uluslararası tek hava limanı olacak Rize Hava limanından uçmak için artık gün sayıyoruz. Bu rüya değil de nedir? Bu tarihi bir an ve olağan üstü bir başarı değil de nedir? Herkesin burun kıvırdığı koca koca insanları ikna etmede akla karayı seçtiğim hava limanı bitiyor beyler! Rize uçacak haberiniz var mı?
Bütün bu yapılanların yayında şimdi sıkı durun 1000 yataklı muhteşem bir eser kazandırıldı Rizeye. Şehir Hastanesi. Engindere balıkçı barınağı doğusunda körfezde yani önerdiğim yerde 300 dönüm 300.000 metre kare alan doldurulacak ve devasa bir hastane yapılacak. Hatta ilavesi var. Müjdeyi veren Avcı, şartlara göre ise planlamalarda olumlu yönde değişikliklerin yapılabileceğini ifade etti. Yani yatak sayısı değişebilir. Bu muhteşem bir olağanüstü dönem ve tarihi süreç değil de denir?
Rize’de bir başka sevindiğim iki durumdan ilki Çaykur Genel Müdürlüğüne vekâlet eden Y. Ziya ALİM’in atanması ikincisi ve bana çok daha önemlisi mesai arkadaşımın Murat Genç’in İL TARIM MÜDÜRLÜĞÜNE atanmasıdır. Yusuf beyi başarılarından tanıyorsunuz ama MURAT GENÇ çok daha başarılar ve derin katılar verecek Rize’ye.
10 numara projelerden kalanı hemen yazayım. Teleferik ve Otogar. 25-25 milyonluk basit iki iş. Belki bu yazı yayınlanana kadar o iki iş de biter, Rüyalarımız tümden gerçek olur.
Evet. Rize olağan üstü bir dönem ve tarihi bir süreç yaşıyor. Götüren gönderen sağ olsun. Yani bu sözü diyen sağ olsun.
Bu olana üstü dönem ve tarihi süreci bize yaşatan muhteşem Muhammed AVCI diyorum. Onun yüreğine, koskocam yüreğine sağlık. Daha çok sevdim ve gönülden destekliyorum.
Lafa bak beri gel. “Milletvekili Avcı, Rize ve Trabzon il kongrelerini Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla aynı gün yapmayı arzuladıklarını ifade ederek, “Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza da konuyu esasen arz ettik. Rize ve Trabzon kongrelerini aynı gün yapmak istiyoruz. Birer gün arayla da olabilir ama muhtemelen aynı güne denk getireceğiz” diyor. Şaka mı? Zannetmem Muhammed AVCI diyorsa Reis Rize’ye
Gelecek Rize ve Trabzon il kongrelerine katılacak.
Bu sürece İl Başkanı Sayın İshak ALİM’le yıllardır süre gelen birliktelik ve uyumun Rize’ye olumlu yansımasının payı da var. Kongre sonrası bu katkılar katlanarak devam edecek inşallah.
Kim Yapıyor bu işleri?
Kim yaşatıyor bize olağan üstü durumu ve tarihi süreci?
Rize’nin Muhteşem Muhammed AVCI’SI.
Allah razı olsun kendisinden. Daha nice Yıllar Rize’ye bu şekilde kazandırmaya devam eder inşallah…
Metin TOPÇU…
Muhteşem Topçu’nun eksik kalan kısımlarını yine Metin topçunun “muhteşem arşiv” iyle tamamlayalım.


Şimdi ,Bir karar ver ‘muhteşem Metin’
Karal’mı yoksa Avcı mı?

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.