Murat Çepni’den ilk açıklama: İstanbul’da demokratik ve halkçı belediyecilik için çalışacağız - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Murat Çepni’den ilk açıklama: İstanbul’da demokratik ve halkçı belediyecilik için çalışacağız

Bu haber 09 Şubat 2024 - 16:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Murat Çepni’den ilk açıklama: İstanbul’da demokratik ve halkçı belediyecilik için çalışacağız

DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Murat Çepni, adaylığı açıklandıktan sonra ilk Artı Gerçek’e konuştu. Çepni, “Bütün halkımıza verdiğimiz söz gereği, elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi

Seda TAŞKIN

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayların duyurdu. DEM Parti Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş ve DEM Parti İzmir Milletvekili Murat Çepni’nin adaylığının duyurulmasının ardından, Çepni ilk olarak Artı Gerçek’e konuştu.

Çepni, “partilerinin kurullarında yapılan değerlendirmeler sonucunda Meral Danış Beştaş ile birlikte bu göreve layık görüldük ve bu açıdan sevinçliyiz” şeklinde konuştu.

Çepni, sözlerini şöyle sürdürdü

“Bütün halkımıza verdiğimiz söz gereği, elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu anlamda demokratik, halkçı bir belediyecilik anlayışıyla elimizden geleni yapacağız. Bütün halkımıza hayırlı olsun”

MURAT ÇEPNİ KİMDİR?

Murat Çepni 1974 Rize doğumlu. Lise mezunu olan Murat Çepni, 2010 yılında kurulan Ezilenlerin Sosyalist Partisi içinde çalışma yürüttü. Samsun Devrimci 78’liler Derneği’nde iki dönem yöneticilik yaptı. Halkların Demokratik Kongresi’nin (HDK) kuruluşundan itibaren Karadeniz bölgesinde ve merkezi çalışmalarında yer aldı.

İki dönem HDP PM üyesi olarak görev alan Çepni, Şubat 2018’de yapılan HDP 3’üncü Büyük Olağan Kongresi’nde MYK üyeliğine seçildi. Ekolojiden sorumlu HDP Eş Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.
Murat Çepni 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Halkların Demokratik Partisi İzmir 2. Bölge Bölgesi, 1’nci sıradan milletvekili olarak Meclis’e girdi. Cengiz İnşaat’ın Rize İkizdere’deki taş ocağı projesine karşı eylemlerde yer aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA