Öcalan bizzat kongreye gelmeden kimse silah bırakmaz

 PKK’nın Kandil’deki liderlerinden Cemil Bayık, İMC TV’den Banu Güven’e konuştu. Öcalan’la bizzat görüşmeden silah bırakmayacaklarını söyleyen Bayık, “Apo gelip kongreye katılmadan, gerillayla görüşmeden silah bırakma söz konusu olmaz. Biz (Bese Hozat’la)..

Son Güncelleme: Whatsapp

 PKK’nın Kandil’deki liderlerinden Cemil Bayık, İMC TV’den Banu Güven’e konuştu.

Öcalan’la bizzat görüşmeden silah bırakmayacaklarını söyleyen Bayık, “Apo gelip kongreye katılmadan, gerillayla görüşmeden silah bırakma söz konusu olmaz. Biz (Bese Hozat’la) eşbaşkanız biz bile bunu yapamayız.” ifadelerini kullandı.

“Oslo’da Öcalan’la görüşme talebimiz kabul edilmişti.” diyen Cemil Bayık, fakat bu sözün tutulmadığını belirtti.

Öcalan’ın şu anki koşullarda süreci sağlıklı yönetemeyeceğini söyleyen Bayık“Eğer AKP gerçekten çözüm istiyorsa Önder Apo’nun şartlarının düzeltilmesi lazım” dedi.

MİT PARİS CİNAYETİNİ İÇLERİNDEKİ “FETHULLAHÇILARIN” YAPTIĞINI SÖYLEDİ

3 PKK’lı yöneticinin öldürüldüğü Paris cinayetleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Bayık, “MİT Paris cinayetini kabul etti ama “Biz yapmadık bizim içimizdeki Fethullahçılar” yaptı” dedi. Ama bilgileri, haberleri vardı.” dedi.
Paris cinayetinde birçok gücün işin içinde yer aldığını söyleyen Bayık, “Bu katliam sıradan bir katliam değildir. Tetikçi yakalanan kişi olabilir ama arkasındakiler az çok biliniyor. Oslo görüşmeleri de bilerek sızdırıldı ve PKK’nın üstüne atıldı.”
 dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.